Fotbal

Proti Čechům i s Heskeym a Beckhamem

Fabio Capello oznámil nominaci na mezistátní utkání Česká republika - Anglie.

Zajímavá jména se objevila v nominaci přísného italského trenéra Fabia Capella na zápasy proti České republice, Andoře a Chorvatsku. V jeho výběru se totiž objevili veteráni Paul Robinson a Emile Heskey, kteří dříve patřili k základním stavebním kamenům anglické reprezentace. Proti českým fotbalistům se představí hvězda MLS David Beckham.

Ve výběru není žádný nováček

Capello sází na osvědčená jména a v jeho výběru nefiguruje ani jeden hráč, který by předtím nikdy za národní tým nenastoupil. Překvapivé bylo povolání mladíčka, Thea Walcotta z Arsenalu, který dostal možnost nastoupit v základní sestavě hned v prvním zápase proti West Bromwich Albion. Šanci dostane také jednadvacetiletý brankář Joe Hart, ale v základní sestavě by měl nastoupit ostřílený matador David James. Capello zanevřel na Steva Carsona, který v minulé sezoně předvedl několik hrubých chyb a tak raději vzal zavděk nejistým Robinsonem.

Osa týmu je jasná

Capello bude v obraně stavět na dvojici Cole – Ferdinand, kterou by měl doplnit Wayne Bridge. Nejsilnější je záloha. Terry, Lampard, Gerrard, Beckham, Barry, Joe Cole. To už u soupeřů vzbuzuje respekt. „Doba experimentování skončila,“ řekl Capello. Proto se v týmu objevil i nejzkušenější reprezentant David Beckham, který má na kontě již 102 startů. Na Beckhama se jel do USA podívat asistent Ray Clemens a zpět přivezl potěšující zprávy. „Beckham hrál dobře, a proto je v nominaci,“ suše utrousil Capello. A zda bude kapitánem? To italský profesor fotbalu prozradit nechtěl.

Crouch se na hrotu neobjeví

Capello nominoval do výběru pouze čtyři útočníky. Jedním z nich je navíc Theo Walcott, který určitě není typickým hrotovým útočníkem a zakončovatelem. Wayne Rooney sice není úplně fit, ale v nominaci se objevil. Na hrotu by se tak mělo objevit duo Heskey – Rooney. „Ano je možné, že Rooney se představí v roli druhého útočníka a bude mít za úkol střílet branky,“ uvedl Capello, který je známým odpůrcem Crouche.

Capello: Jsme vítězným týmem

Sebevědomé výroky jsou u Capella na denním pořádku, a proto také nepřekvapilo, když si trenér zamanul, že chce porazit španělské mistry Evropy a ukázat, kdo že vládne starému kontinentu. „Před třemi měsíci o Španělsku nikdo nemluvil a nyní jsou nejlepší na světě. Zázrak? Nemyslím si. Španělé hrají dobře, ale Anglie je může porazit. Proč by také ne? Jsme vítězným týmem,“ zakončil Capello.

Nominace anglické reprezentace:

V závorce je uveden počet reprezentačních startů.


Joe Hart (Man City, 1 ), David James (Portsmouth, 39), Paul Robinson (Blackburn, 41 ), Wayne Bridge (Chelsea, 30), Ashley Cole (Chelsea, 64), Rio Ferdinand (Man Utd, 68 ), Matthew Upson (West Ham, 8 ), Glen Johnson (Portsmouth, 8), John Terry (Chelsea, 44 ), Wes Brown (Man Utd, 17), Jonathan Woodgate (Tottenham, 7), Gareth Barry (Aston Villa, 20 ), Frank Lampard (Chelsea, 61), Steven Gerrard (Liverpool, 67), David Beckham (LA Galaxy, 102 ), Michael Carrick (Man Utd, 14), Joe Cole (Chelsea, 50 ), David Bentley (Tottenham, 6), Stewart Downing (Middlesbrough, 18), Theo Walcott (Arsenal, 2), Wayne Rooney (Man Utd, 43 ), Emile Heskey (Wigan, 45 ), Jermain Defoe (Portsmouth, 28).


Petr Hrubec, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události