Sport

Hilgertová po návratu: Pokazila jsem práci ostatních

Videorozhovor s s kajakářkou Hilgertovou po příletu z Pekingu.

"Stále se mi vrací ten nepříjemný moment, kdy jsem pokazila spoustu měsíců své práce a práce ostatních, kteří mi v cestě za medailí pomáhali," prohlásila Hilgertová.


Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová na olympádě v Pekingu medaili nezískala, přestože jí po semifinále patřilo třetí místo. Ve finálové jízdě jí ale fatální chyba připravila o medaili. Nedokázala totiž projet čtvrtou branku, po dlouhém eskymáckém obratu obdržela tři padesátisekundové penalizace a nakonec obsadila až devátou příčku.

Přestože to nedopadlo dobře, mám mnoho zážitků

Po návratu do Prahy Štěpánka Hilgertová popsala její učinkování na olympiádě v Pekingu. "Byla to neuvěřitelně pestrá olympiáda. Přestože to nedopadlo dobře, mám mnoho zážitků a budu mít dlouho na co vzpomínat," pronesla na úvod Hilgertová.

Závěr si představovala jinak

"Ten konec nebyl podle mých představ a dlouho se mi to bude vracet," pokračovala dvojnásobná olympijská šampionka ve vodním slalomu. Osudný moment pro Hilgertovou vznikl ve chvíli, kdy ve finále přejížděla z protivodné branky do další "protivody" přes velký vodní válec. Chtěla prudce zrychlit, tím se připravila o stabilitu lodě a následoval eskymácký obrat.


"Kanál byl hodně proměnlivý, pokaždé co jsem tam jela, tak mi připadalo, že jedu na úplně jiné vodě," dodala.


Nejhezčí olympiáda byla ta v Sydney

Pro Hilgertovou to byla pátá účast na olympijských hrách v řadě. " V Sydney 2000 jsem zažila nejhezčí olympiádu. Lidé tam žili olympiádou už rok předtím a bylo všude totálně vyprodáno," řekla na závěr jedna z legend světového vodního slalomu.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události