Sport

Bába a Janků postoupili do olympijského finále výškařů

V kvalifikaci oba čeští atleté pokořili laťku ve výšce 229 centimetrů.

Čeští výškaři Tomáš Janků a Jaroslav Bába zvládli nástrahy kvalifikace a postoupili do olympijského finále. Postup do úterního závodu si vybojovali skokem přes 229 centimetrů, což pro obhájce bronzové medaile Bábu znamenalo vylepšení letošního maxima pod otevřeným nebem o jeden centimetr.

Všechny pokusy zvládli bez zaváhání

Oba čeští reprezentanti v celé soutěži ani jednou nezaváhali a společně s dalšími dvěma soupeři se podělili o kvalifikační prvenství. Na postup nakonec stačilo zdolat napoprvé 225 cm. To se nepodařilo Vjačeslavu Voroninovi. Ten se dostal do ruské nominace až na základě dodatečného závodu s Andrejem Těrešinem těsně před olympiádou. Ruský mistr Jaroslav Rybakov ani lídr tabulek Andrej Silnov, kvůli jehož zlepšení se "play off" mezi ruskými skokany konalo, ve finále nechybějí.

Bába: Tak nějak jsem si to představoval

"Někdy to prostě jde a dneska to šlo. A úplně nejsnadněji," pochvaloval si vicemistr Evropy Janků. "Tak nějak jsem si to představoval," přitakal Bába. "Bylo dost náročné se udržet během těch tří hodin pořád připraven. Člověk nesmí ztratit koncentraci, jinak stačí jeden pokažený skok a je venku," upozornil Janků na úskalí dlouhých kvalifikací. Naštěstí se nic takového nestalo a čeští výškaři se mohou v klidu připravovat na úterní finále.

Výsledky:

Muži - výška: 
1. Bába, Janků (oba ČR), De Lima (Braz.) a Mason (Brit.) 229.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události