Sport

Atletům se nedařilo, z rozběhů postoupil jen Svoboda

Běžci Robert Götz i Jiří Vojtík zklamali, radost udělal jen překážkář Petr Svoboda.

Götzovy došly síly


Čtvrtkař Götz se do semifinále nepodívá, jeho pouť olympiádou končí ve čtvrtfinálových rozbězích. Pětadvacetiletý reprezentant dosáhl v rozbězích času 46,38 sekundy a skončil na 42. místě. K postupu by potřeboval běžet téměř o vteřinu rychleji, jeho osobní rekord je přitom od letošního května 45,78. “Asi jsem to rozběhl až příliš rychle, ke konci mi docházely síly,“ poznamenal sebekriticky český závodník.

Nejrychlejší v rozbězích byl Christopher Brown z Baham (44,79), bez potíží postoupil i obhájce prvenství Jeremy Wariner z USA, celkově patnáctý v čase 45,23 s. Velkým překvapením je naopak neúspěch kanadského adept na finále Tylera Christophera, jemuž v letošních světových tabulkách patřilo osmé místo.


Výsledky:
Muži:
400 m - rozběhy:
1. Brown (Bah.) 44,79, ...42. Götz (ČR) 46,38 - nepostoupil.


Nepostoupil ani Vojtík


I sprinter Jiří Vojtík skončil na olympijských hrách pouze v rozběhu. Držitel českého rekordu 20,60 sekundy v Pekingu dosáhl času 21,05 a obsadil 41. místo. K postupu do meziběhu by Vojtík musel zrychlit o osm setin a porazit Stephana Bucklanda z ostrova Mauricius. "S výkonem rozhodně nemůžu být spokojen. Ten čas měl být o dost lepší," nehledal výmluvy Vojtík.


Muži:

200 m - rozběhy: 1. Dzingai (Zimb.) 20,25, ...41. Vojtík (ČR) 21,05 - nepostoupil.


Dál jde jenom Svoboda


Jediným Čechem, který tak v dopoledních rozbězích držel český prapor na vodou, byl atlet Petr Svoboda. Ten skončil ve svém rozběhu třetí s časem 13,43, což mu hladce stačilo k postupu do druhého kola závodu na 100 metrů překážek.


To jeho kolega Stanislav Sajdok ve stejné disciplíně neuspěl.
Ve svém běhu obsadil s výkonem 13,89 nepostupové šesté místo a dál se už nepodívá.


Výsledky:
Muži:

110 m překážek - rozběhy: 1. Oliver (USA) 13,30, ...7. Svoboda 13,43, 34. Sajdok (oba ČR) 13,89 - nepostoupil.


Bolt se ani nezpotil


První krok k očekávanému dvojnásobnému triumfu na sprinterských tratích má za sebou světový rekordman na poloviční trati Usain Bolt z Jamajky. Ve svém rozběhu skončil bez viditelného úsilí na postupovém druhém místě časem 20,64 sekundy, vítězstvím nad ním se mohl chlubit Rondell Sorillo z Trinidadu.

Stovku i dvoustovku na jedněch hrách vyhrál naposledy Carl Lewis v roce 1984 v Los Angeles.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události