Sport

Zemanové se triatlon nepovedl, dalšího se už nezúčastní

Triatlonista Lenka Zemanová končí kariéru, už má dost všemožných zranění

Olympijský závod v triatlonu byl pro českou závodnici Lenku Zemanovou, dříve Radovou, tím definitivně posledním. Ráda na něj vzpomínat bohužel ale nebude.


“Někdo nahoře mi dává znamení…“


Osmadvacetiletá reprezentantka totiž triatlon ani nedokončila, s podezřením na zlomeninu pravé ruky byla sanitkou převezena do nemocnice.


"Letos už jsem měla smůly víc než dost. Byla jsem zraněná. Už mi asi někdo nahoře dává jedno z posledních výstražných znamení, abych začala dělat něco pořádného a ne tohle," řekla Zemanová v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas. O to více ji ale mrzelo, že závod nedokončila. "Jsem smutná, že to dopadlo takhle," uvedla.


Pátá žena z mistrovství Evropy v roce 2002, jež byla na kontinentálním šampionátu o tři roky později šestá, se nešťastně přimotala do hromadného pádu na začátku závěrečného okruhu cyklistické části. V té chvíli se pohybovala na hranici druhé a třetí desítky průběžného pořadí. "Byla jsem ve špatnou dobu na špatném místě," podotkla smutně.


Závod chtěla dokončit


Ihned po srážce chtěla v závodu dál pokračovat. Že by z něj měla odstoupit, to ji prý ani nenapadlo. "V euforii, že takový závod se nebalí, jsem ještě chtěla naskočit na kolo, ale zjistila jsem, že mám namotanou přehazovačku, což mě mrzí. Až pak jsem zjistila, že mám něco s rukou," řekla Zemanová a ještě před koncem olympijského klání vyrazila sanitkou na lékařské vyšetření do olympijské vesnice. "Doufám, že to nemám zlomené. Bolí to ovšem docela dost," dodala znepokojeně. (Rentgenové vyšetření posléze potvrdilo, že ruka je naštěstí jen naražená, nikoliv zlomená.)


Triatlonistka, jejímž největším úspěchem je třetí místo ze Světového poháru v roce 2004, byla až do pádu se závodem vcelku spokojená. V úvodní plavecké části ztratila na vedoucí pozici jen deset vteřin. "Ve vodě to bylo o tom, kdo jak umí bojová umění, než jak kdo umí plavat. Podařilo se mi udržet se v první skupině, začátek kola se mi ale nepovedl. Na konci prvního kopce to bylo roztažené a já jsem na to v tu chvíli neměla. Cuklo mi to, což byla škoda. A pak přišla ta ruka, která mrzí hodně a bude mrzet až do konce života. Nedá se ale nic dělat, takový je sport," poznamenala Zemanová bojovně.
hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události