Fotbal

Fabio Capello: Proti Čechům experimentovat nebudu!

Středeční utkání mezi Českem a Anglií bude pro svěřence trenéra Fabia Capella poslední šancí, jak ho před vstupem do kvalifikace na MS 2010 přesvědčit o svých kvalitách.

Bitvy o účast na šampionátu v Jihoafrické republice začnou již za tři týdny, což podle Capella nepřímo znamená, že čas pro experimentování se již nachýlil.


Čas experimentů skončil


"Nechci neustále opakovat, jak moc je tento zápas důležitý. V této chvíli záleží především na formě hráčů a tu já musím důkladně prověřit. Čas experimentování skončil. Já už chci mít jasno," prohlásil Capello. Italský elegán převzal anglickou reprezentaci po Stevu McClarenovi, pod nímž hrdý Albion zcela vybouchl v kvalifikaci na letošní evropský šampionát. U mužstva Capello působí už od prosince, od té doby však Angličané absolvovali jen čtyři přátelské zápasy.

V přípravě prohrál zatím jen s Francií


V nich porazili Švýcarsko, USA a Trinidad a Tobago, nestačili pouze na Francii. To je ovšem nepodstatné, z výsledkového hlediska bude důležitá až nadcházející kvalifikace. V ní Anglie začíná proti chabé Andoře, ale také nabuzenému Chorvatsku, jež je suverénně připravilo o účast na Euru. Na toto téma se však Capello vůbec nevyjádřil "Ve všech zápasech, které jsme odehráli, vidím kroky k návratu ke stavu spokojenosti. Mým cílem je vyhrávat kvalifikační zápasy a soustředím se pouze na to," uvedl jasně dvaašedesátiletý trenér.


Do hráčů chce vštěpit vítěznou mentalitu z klubů


Capello má na kontě množství úspěchů na klubové úrovni a klíčové podle něj je, aby si hráči přenesli do reprezentace vítězného ducha z klubů. "Musím do národního týmu zanést klubový styl a mentalitu. Myslím si, že když reprezentujete národ, musíte hrát ve stejném duchu a s odhodláním, jako když hrajete za klub," řekl protřelý kouč, jenž získal ligové tituly se všemi týmy, které vedl, ať už šlo o Real Madrid, AC Milán, Juventus Turín či AS Řím.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události