Fotbal

Brankář Čech: Ideální začátek

VIDEO: První zápas Chelsea v novém ročníku anglické ligy orámovala brazilská radost. Dalším čistým kontem přispěl k jasnému vítězství Petr Čech.

Nejlépe z týmů „Velké čtyřky“ vstoupila do nové sezony Premier League londýnská Chelsea. „Ideální začátek,“ okomentoval brankář jednoznačné vítězství Blues proti Portsmouthu 4:0. Do sítě reprezentačního gólmana Anglie Davida Jamese, se kterým v týdnu zřejmě změří síly česká ofenziva, se postupně trefili Joe Cole, Nicolas Anelka, Frank Lampard a Deco.

Portsmouth se nevyrovnalo s jinou úrovní

Útočná smršť londýnského týmu doslova smetla z povrchu zemského vítěze Anglického poháru. „Velká čtyřka je na úplně jiné úrovni, než ostatní,“ povzdechl si po zápase kouč Portsmouthu Harry Redknapp. Zatímco fotbalisté Pompejí opouštěli trávník se sklopenými hlavami, na druhé straně se slavilo.

Důvod k radosti měli především dva nováčci v londýnském celku – Luiz Scolari a Deco. Prvně jmenovaný Brazilec od léta vede finalisty posledního ročníku Ligy mistrů z lavičky, ten druhý, s portugalským pasem, byl v prestižní anketě na stránkách BBC zvolen mužem zápasu. V minulé sezoně ještě zářil v dresu Barcelony.

Čecha těší, že posily zapadly do týmu

„Já jen dávám hráčům volnost a očekávám, že ukáží, co umějí,“ vysvětlil svůj recept Scolari, který letos dovedl portugalskou reprezentaci do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Jeho přínos pro klub oceňuje i Petr Čech. "Porazili jsme jasným rozdílem finalistu FA Cupu, navíc jsme předvedli pod novým trenérem atraktivní fotbal - prostě jsme splnili to, co jsme slíbili," pochvaloval si.


Vzhledem k nízkému věku velezkušný brankář měl nejen radost z čistého konta, ale také z toho, jak do mužstva zapadly letní posily. "Vychytaná nula na úvod sezóny, to je vždy dobrý začátek a dvojnásobně to potěší. Fanoušci byli s naším výkonem spokojení, chytly se i nové posily Deco a Bosingwa, a to je také velmi důležité," dodal český reprezentant na svých internetových stránkách.

Scolari: Majitel si zápas užil

Spokojenost fanoušků v ochozech ale nedává žádnému trenérovi v Chelsea jistotu, o tom už se přesvědčili Scolariho předchůdci. Sám Brazilec to moc dobře ví. „Byli jsme daleko agresivnější, než v minulé sezoně a soupeře tím hodně zaskočili. Myslím, že si majitel zápas užil, stejně jako všichni ostatní fanoušci,“ řekl na adresu ruského miliardáře Abramoviče nový kouč Blues.


Česká reprezentace má v pondělí na programu první sraz pod novým koučem Petrem Radou. Gólmana Čecha ale velké cestování nečeká. Přípravný zápas před vypuknutím kvalifikace na mistrovství světa totiž Češi sehrají s Anglií ve svatostánku Wembley. "Na utkání se moc těším. Tím, že nastoupíme proti ostrovnímu soupeři, tak to pro nás bude určitě velmi dobrá příprava před kvalifikačním zápasem v Severním Irsku," uzavřel český brankář.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události