Sport

Hejnová přepsala dějiny a je ve finále!

Česká reprezentantka Zuzana Hejnová poběží na olympijských hrách finále v běhu na 400 metrů překážek. Jako vůbec první český i československý atlet!

Hejnová nastoupila ve druhém semifinále v sedmé dráze. Česká rekordmanka vyrazila do závodu zhurta, až se zdálo, že úvod přepálila. Vysoké tempo však dokázala držet. "Hrozně mi pomohlo, že jsem nedělní rozběh neběžela naplno, protože teď se mi ty ušetřené síly hodily," řekla Hejnová těsně po závodu.   

Pomohlo jí i pomalejší semifinále

Cílem proběhla na čtvrtém místě těsně za Američankou Tiffany Williamsovou v čase 55.17, čímž zaostala o 21 setin za svým českým rekordem. "Je to super, osmička se počítá, co víc si přát," prohlásila před novináři Hejnová.


Nejlepší výkon předvedla krajanka Williamsové Sheena Tostaová (54.07). "Před startem jsem si ale říkala, že mám rychlejší rozběh, ale pak se ukázalo, že ne. Dobře pro mě," usmívala se Hejnová. Ta se tak velmi pravděpodobně stala jedinou českou záskupkyní v olympijských běžeckých finále.

Cíl pro finále? Padnout vysílením k zemi

Bývalá juniorská mistryně Evropy a dorostenecká světová šampionka dosáhla při své premiéře na olympijských hrách největšího úspěchu mezi dospělými. Loni na mistrovství světa v Ósace vypadla Hejnová v semifinále.


Postup do finále ale pro ní není konečnou metou. V závěrečném závodě nechce skončít poslední. "Není to předem prohraný boj, budu se snažit někoho předběhnout," slíbila. Bude se chtít prý vysílit tak, aby za cílem padla k zemi. "Běžím naplno, ale abych za cílem padla mrtvá, to mi nejde. Někdy bych to chtěla zkusit," prohlásila.

Výsledky:

400 m př. - semifinále:
1. Tostaová (USA) 54,07, ...8. Hejnová (ČR) 55,17.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události