Hokej

Jágr: Srdce mě pořád táhne k New Yorku

VIDEO: Nejlepší Evropan v historii zámořské NHL bude v nadcházející sezoně obhajovat své renomé v nově vzniklé Kontinentální lize.

Česká hokejová superstar je na skok doma, aby se zúčastnila dvou zápasů svého Jágr Teamu. V ruském Omsku při tvrdých tréninkových dávkách zapomíná na zklamání, který mu přinesl rozchod s Rangers. Newyorský celek, v němž byl Jágr kapitánem, dal při podepisování nových smluv přednost jiným.


Generálního manažera k aktivnějšímu přístupu nepřimělo ani to, že byl Jágr po slabší základní části nejlepším hráčem mužstva v play-off. „Srdce mě stále táhne k New Yorku, i když u ž tam nehraju,“ přiznal novinářům Jágr po prvním z plánovaných dvou utkání Jágr Teamu v tomto týdnu.

Jágr: Rozhodla fyzička starších hráčů

V něm v neděli hvězdný výběr porazil v Brně místní druholigový celek Techniku 12:2. Po dvou třetinách ale bylo skóre jen 3:2 pro favorita. V poslední dvacetiminutovce borci Jágr Teamu soupeři nasázeli neskutečných devět branek. „Rozhodla fyzička starších hráčů,“ pobavil jako vždy svým nadhledem Jágr.


Sám hráč s číslem 68 na dresu, který nastoupil v útoku s Tomášem Plekancem z Montrealu a Jiřím Tlustým z Toronta, zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Jágr se cítí lépe fyzicky připravený než kdy dříve ve své bohaté a úspěšné kariéře. Může za to proslulý ruský dril. „Očekával jsem, že bude příprava náročná a je náročnější, než jsem si myslel,“ svěřil se Jágr. Ten se po exhibičním zápase proti Třinci vrací v pátek zpět do Omsku.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události