Fotbal

VIDEO: Jankulovski zůstává u "nároďáku" díky neúspěchu AC Milán

Rozhovor s obráncem české reprezentace a AC Milán Markem Jankulovskim o důvodech jeho setrvání u reprezentace.

Fotbalista Marek Jankulovski je tuto chvíli na reprezentačním srazu před velkým zápasem, který český národní tým sehraje ve středu proti Anglii na slavném stadionu Wembley. Přitom to tak vůbec nemuselo být. Obránce AC Milán vážně přemýšlel o tom, že podobně jako Tomáš Galásek pověsí reprezentační kopačky na hřebík. Nakonec se tak nestalo.

Jankulovski: Přemlouval mě "Čechíno"

V jeho rozhodnutí se promítla řada faktorů. Jedním z nich byl i fakt, že se AC Milán nedostal po osmi letech do Ligy mistrů, takže fotbalista nebude tolik vytěžován. Za jeho setrvání u reprezentace prý rovněž orodovali jeho spoluhráči Čech a Ujfaluši. "Ti zkušenější hráči, jako Ujfi, Čechíno nebo Zdeněk Grygera chtěli, abych hrál, protože by to byla škoda jak pro mě, tak pro tým, kdybych u národního mužstva skončil," řekl Jankulovski. V neposlední řadě se výborný obránce nechtěl loučit s národním dresem po nevydařeném EURU.

Problémy s kolenem jsou pryč

Jeho rozhodnutí určitě napomohlo i to, že je po problémech s kolenem, zdravotně absolutně v pořádku. "Začal jsem s přípravou před měsícem, nevynechal jsem jediný trénink a absolvoval jsem spoustu přípravných zápasů. Teď se cítím dobře, takže i pozitivněji přemýšlím," uzavřel spokojený Jankulovski. 

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události