Sport

Špotáková do finále prošla, Ščerbová nikoliv

Špotáková do finále prošla, Ščerbová nikoliv
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Barbora Špotáková si bez problémů zajistila finálovou účast. Denisa Ščerbová zůstala před branami.

Favorizovaná oštěpařka Barbora Špotáková v Pekingu hladce postoupila do čtvrtečního finále v hodu oštěpem.


Třetí nejdelší hod kariéry


Mistryně světa hned ve svém prvním kvalifikačním pokusu hodila 67,69 metru, čímž jasně porazila své soupeřky. Limit byl totiž jen 61,50 metru. Její největší kokurentka v boji o zlato, německá šampionka Christina Obergföllová, skončila celkově druhá. Za Špotákovou však zaostala hned o 17 centimetrů.


Špotáková předvedla svůj třetí nejdelší hod kariéry a za vlastním českým rekordem z letošního mítinku v Zaragoze zaostala jen o 1,46 metru.

Druhá česká zástupkyně v hodu oštěpem, Jarmila Klimešová, se do finále neprobojovala. Výkon 57,25 ji stačil pouze na 21. místo.


Výsledky:
Ženy - oštěp:
1. Špotáková 67,69, ...21. Klimešová (obě ČR) 57,25 - nepostoupila.Dálkařka Ščerbová zklamala, do finále se nepodívá


Naopak dálkařka Denisa Ščerbová na Peking ráda vzpomínat nebude. Finálová účast jí totiž zůstala zapovězena. Vítkovická atletka v kvalifikaci skočila podprůměrných 646 cm, což jí stačilo jen na 21. místo. Na postup bylo za potřebí skočit o 14 centimetrů dál. "Bylo to blbý," přiznala po závodě smutná Ščerbová. "Špatně jsem se rozběhla. Alespoň jsem ale lepší než v Aténách," podotkla.


Nejlepší výkon předvedla Američanka Brittney Reeseová (687 cm), kvalifikační limit 675 zdolaly už jen Maurren Higa Maggiová z Brazílie a Ukrajinka Ljudmila Blonská, stříbrná žena olympijského sedmiboje.


Ve finále nechybí ani bývalá hvězdná vícebojařka Carolina Klüftová ze Švédska či obhájkyně prvenství Taťjana Lebeděvová z Ruska.


Z favoritek naopak vypadla halová mistryně světa a první žena letošních tabulek Naide Gomesová z Portugalska. Ačkoliv letos skočila už 712 cm, v soutěži se dostala jen na 629 a skončila dvaatřicátá. Postup do finále byl i nad síly obhájkyně bronzu z Atén a trojnásobné vicemistryně světa - Rusky Taťjany Kotovové.


Výsledky:
Ženy - dálka:
1. Reeseová (USA) 687, ...21. Ščerbová (ČR) 646.hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události