Sport

České basketbalistky vědí, že Austrálie bude jejich konečná

České basketbalistky vědí, že Austrálie bude jejich konečná
Zdroj: TN.cz

Svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského na postup do semifinále nemyslí. Na Australanky v současné formě zkrátka nemají.

Důstojně se rozloučit s olympijským turnajem a odejít s hlavou vztyčenou. To je cíl českých basketbalistek před čtvrtfinálovým duelem s Austrálií, který začíná v 10:45 SEČ. Zbytečná bázlivost? Ale ne, taková je bohužel realita. Reprezentantky nejmenšího světadílu prošly základní skupinou bez jakéhokoliv klopýtnutí, své soupeřky navíc porážely rozdílem třídy. “Momentálně na Australanky prostě nemáme, zápas bude jen otázkou výše skóre,“ zní tak unisono z kabiny českého týmu.Základní cíl splněn, ale bez potlesku


Když české basketbalistky do Pekingu odlétaly, medaili od nich čekal jen málokdo. Světová špička je přece jenom někde jinde, stejně jako podmínky, které mají špičkové hráčky u nás a ve světě. Jenže i když naše basketbalistky prvotní cíl splnily a zajistily si postup mezi osm nejlepších týmů světa, jejich mise v Pekingu bude hodnocena jako neúspěšná.


Zvrátit by to mohl jen zázrak, který by dotáhl trápící se mužstvo přes rozjetý vagón z Austrálie. Ale to se asi opravdu nestane. Naopak mnohem pravděpodobnější je to, že Češky na palubovce dostanou další nákladačku… "Musíme být realisti. Austrálie i Spojené státy jsou úplně jinde. Náš cíl bude zápas odehrát se ctí a napravit dojem z našeho zatím nepříliš vydařeného vystoupení v Pekingu. Na vítězství nemyslíme," říká upřímně asistent trenéra Miroslav Volejník.


Hráčkám chybí sebevědomí


Na cestě do čtvrtfinále měly Češky poměrně vyrovnanou bilanci – dvakrát vyhrály, třikrát se radoval soupeř. To by ještě nebylo tak zlé, kdyby se ony jediné dva celky, které český výběr dokázal porazit, nejmenovaly Mali a Nový Zéland. A tyto týmy, při vší úctě k nim, pro nás nejsou dostatečným měřítkem. Tím bylo utkání se Španělskem a domácí Čínou. Výsledek? České hráčky propadly v obou duelech. "Nejsme v herní pohodě. Forma, kterou jsme měly v kvalifikaci, je pryč," podotýká smutně rozehrávačka Markéta Bednářová (za svobodna Mokrošová).Je otázkou, jakou měrou se na špatném psychickém rozpoložení basketbalistek podílel i jejich trenér Bobrovský. Jeho občasné výlevy směrem k nim jsou přinejmenším zarážející. Říct už po třetím odehraném zápase, že hráčky nebojují a budou rády za postup ze skupiny, to na sebevědomí mužstva příliš nepřidá… "Chceme být Australankám důstojným soupeřem a uhrát co nejlepší výsledek. Na výhru ale nemyslíme," nepřímo potrvzuje momentálení rozpoložení týmu Bednářová.


I díky těmto vyjádřením je tak český postup spíše utopií…


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události