Fotbal

Kadlec opouští Spartu, získá jej Leverkusen

Kadlec opouští Spartu, získá jej Leverkusen
Zdroj: AC Sparta Praha

Český reprezentační obránce Michal Kadlec opouští letenský kádr. Na rok bude hostovat v bundesligovém celku.

Levý obránce odchází do Německa na roční hostování s opcí na případný přestup. Informaci přinesla agentura SID, sparťanské vedení zatím tyto zprávy nepotvrdilo. "Jsme na devadesát devět procent dohodnutí, k podpisu smlouvy by ale mělo dojít až příští týden," uvedl tiskový mluvčí Sparty Jakub Otava.

Oficiální vyjádření Sparty z úst mluvčího Jakuba Otavy si prohlédněte na videu:


"Dohodli jsme se s hráčem a máme i předběžný slib od klubu," prozradil německému serveru kicker.de generální ředitel Leverkusenu Wolfgang Holzhäuser. "Už jsme dohodnuti i na odstupném," dodal německý funkcionář.


Hráč, který je podle Holzhäusera s klubem dohodnutý, ale také ještě nemá přestup za uzavřený. "O zájmu Leverkusenu a probíhajících jednáních samozřejmě vím, ale také mám informace, že nic nebylo dosud podepsáno. Limitem pro uzavření případného přestupu proto stále zůstává konec letního přestupního období," řekl před večerním tréninkem reprezentace ve Wembley, kde ve středu nastoupí národní tým proti Anglii.

Sparta chce Kadlece ještě na Panathinaikos

Součástí dohody je i požadavek Sparty, která chce mít Kadlece k dispozici ještě na odvetu předkola Ligy mistrů, která se uskuteční 26. srpna na půdě řeckého Panathinaikosu Atény. "V úterý na hřišti Panathinaikosu Kadlec určitě nastoupí," řekl Otava.


Pokud bude přestup potvrzen, půjde Michal ve stopách svého slavného otce Miroslava. Kapitán vicemistrů Evropy z roku 1996 působil osm let v Kaiserslauternu, s nímž získal dva tituly v německé lize.

Kluby kolem něho kroužily

O třiadvacetiletého Kadlece mladšího je v posledních letech velký zájem. Naposledy se nejvážněji mluvilo o námluvách dalšího bundesligového celku Hamburku, kde působí David Jarolím a o chřestění měšce ruských boháčů. Své štěstí zkusila i italská Sampdoria Janov.


Cena talentovaného hráče šla jistě nahoru také poté, co se stal členem reprezentačního výběru a zahrál si dokonce na letošním mistrovství Evropy. Spartu k jednání o jeho odchodu také přimělo to, že se jí výrazně vzdálil postup do vysněné Ligy mistrů a musí miliony získat jinde.


Už dříve letenské vedení všem případným zájemcům vzkázalo, že minimální částka za přestup je tři miliony euro (asi 74 milionů korun).

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události