Hokej

Kdo získá Zlatou hokejku?

V nominaci na prestižní cenu je devět hráčů z NHL a Jaroslav Bednář ze Slavie

Hokejoví fanoušci už znají deset jmen, které si to mezi sebou rozdají o zisk Zlaté hokejky. Slavnostní vyhlášení jubilejního 40. ročníku se uskuteční ve velkém sále karlovarského hotelu Thermal v sobotu od 20:00.


O nominaci rozhodli extraligoví trenéři, kteří hlasovali ve dvou kolech - v půlce sezony a na jejím konci. Seřazení deseti nejlepších mají na starost sportovní novináři.


Bude to znovu Jágr? Možná ne


Jedním z hlavních kandidátů na zisk trofeje je hvězdný útočník Omsku Jaromír Jágr. V anketě vyhrál už sedmkrát, z toho naposledy třikrát v řadě, a nikdo by se nedivil, kdyby v sobotu opanoval anketu již poosmé. Jisté to však není. Bývalý kapitán Rangers byl totiž po polovině tohoto ročníku až na pátém místě. Na vedoucího Tomáše Plekance z Montrealu ztrácel nezanedbatelných 32 bodů.


V elitní desítce figurují kromě těchto dvou také Jaroslav Bednář ze Slavie, Patrik Eliáš z New Jersey, Martin Erat z Nashvillu, Jiří Hudler z Detroitu, Tomáš Kaberle z Toronta, Václav Prospal, jenž hájil barvy Tampy Bay i Philadelphie, Petr Sýkora z Pittsburghu a Radim Vrbata z Phoenixu. Pokud někdo z nich Jágra z trůnu sesadí, bude to pro něj premiérové vítězství.Jágr ani Hudler do Varů nepřijedou


Jágr se galavečeru v Karlových Varech nezúčastní. Tou dobou se už totiž musí hlásit zpět v ruském Omsku, který Jágra do Čech pouští vždy jen “na skok“. Momentálně je v tuzemsku kvůli zápasům Jágr Týmu, už středu však nabírá směr Rusko. Avangard totiž za pár dnů čeká Memoriál Viktora Blinova.


Kladenský rodák ovšem není jediný, kdo na vyhlášení ankety nedorazí. Kvůli klubovým povinnostem a přípravě na novou sezonu se organizátorům omluvil i čerstvý držitel Stanley Cupu Jiří Hudler.


"Pro účast Jardy Jágra jsme dělali maximum přes jeho agenta pro ruské země, Jardu Zídka. Jednal s gubernátorem, ale mají v Omsku turnaj a Jarda bude jeho hlavní postava," řekl na tiskové konferenci v Praze Vladislav Hamrla, ředitel společnosti Pro Hockey, jež se stará o marketingové záležitosti svazu. "Jirku Hudlera neúčast mrzí, ale už má naplánovaný kemp." podotkl vzápětí.


Král slibuje slavnostní podívanou


Český hokejový svaz slibuje, že letošní vyhlášení ankety bude vskutku netradiční. “Zlatá hokejka bude součástí oslav stého výročí českého hokeje, které vyvrcholí v listopadu. Letos vychází akce zajímavě na čísla. Český hokej slaví sto let - Zlatá hokejka má 40. ročník, takže to všechno bude mít slavnostní nádech," prohlásil prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.


Desítka kandidátů na zisk Zlaté hokejky (v abecedním pořadí):

Jaroslav Bednář (Slavia Praha), Patrik Eliáš (New Jersey Devils), Martin Erat (Nashville Predators), Jiří Hudler (Detroit Red Wings), Jaromír Jágr (New York Rangers), Tomáš Kaberle (Toronto Maple Leafs), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens), Václav Prospal (Tampa Bay Lightning/Philadelphia Flyers), Petr Sýkora (Pittsburgh Penguins), Radim Vrbata (Phoenix Coyotes).


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události