Sport

Svoboda je v semifinále "stodesítky" překážek!

Český sprinter Petr Svoboda poběží na olympijských hrách semifinále běhu na 110 metrů překážek.

Český rekordman byl na startu meziběhů evidentně pořádně nažhavený, protože ulil první start. Při jeho opakování předvedl z pochopitelných důvodů nejslabší reakci ze své čtvrtfinálové osmičky. Navíc všech 90.000 diváků křičelo, protože se Svobodou běžel domácí Š' Tung-pcheng.

Tělem mu projelo vysoké napětí ...

"Projelo mi tělem asi 1000 voltů, byl jsem nabitej, ale vydrželo to asi tři minuty," popsal Svoboda. "Pak jsem z toho byl vyplivnutej. Ale atmosféra byla výborná," pochvaloval si.


Svoboda má však formu jako hrom. Díky správnému rytmu dokázal akcelerovat a nakonec proběhl cílem na druhém místě v čase 13,41 sekundy.


V boji o druhé místo porazil o pouhou setinu domácího borce Š' Tung-pchenga. Suverénním vítězem prvního meziběhu se stal Payne ze Spojených států amerických, který zaběhl čas 13,24 sekundy.

V semifinále se chce zlepšit

V semifinále budou hrát velkou roli zkušenosti. "Potřebuju, aby někdo běžel těsně vedle mě po startu, pak se dostanu do rytmu. A pak je to ono," přál si.


Na finále by údajně dnešní Svobodův výkon mohl stačit. "S odřenejma ušima, ale dá se na to pomýšlet. Musím se ale zlepšit," plánoval Svoboda. Je optimista, chce si vyrovnat osobní rekord z mistrovství republiky v Táboře 13,29 sekundy. "Ale třetí běh už nebude žádná sranda," upozornil, že začíná cítit únavu.


Do meziběhu Svoboda postoupil po třetím místě ve svém rozběhu. S časem o dvě setiny pomalejším než dnes, byl celkově sedmý. Druhý český zástupce v této disciplíně Stanislav Sajdok s výkonem 13,89 neuspěl.

jvl, dfk, rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události