Sport

VIDEO: Desetibojař Šebrle cítí menší útlum

VIDEO: Český desetibojař Roman Šebrle se chystá na olympijský závod. V něm bude obhajovat nejcennější kov z aténských her.

Sám ale dobře ví, jak těžký oříšek bude muset rozlousknout. Před čtyřmi roky totiž ke zlatu dokráčel po zcela suverénní sezoně. "To byla úplně jiná situace než teď," řekl. Jak je na tom nyní, to z něj ale nelze vymámit. "Můžu být od prvního do 24. místa. Dobře, tak od prvního do desátého," licitoval s novináři.


Loni v Japonsku to bylo horší

V rozhovoru pro TN.cz byl přeci jenom o něco sdílnější a aktuální formu trochu poodkryl. „Cítím se dobře, loni v Japonsku to bylo mnohem horší. I když se mi zdá, že poslední tři dny mám takový menší útlum,“ přiznal světový rekordman.

Šebrle si užívá pobyt v Pekingu, podívejte se na video:


Největšími soupeři atleta, kterému do kompletní sbírky medailí z olympijských her chybí pouze ta bronzová, by měli být Američané. Konkrétní zprávy však o soupeřích nemá. "Ani se po nich nepídím," řekl. S dlouholetým konkurentem Clayem jsou kamarádi, Šebrle u něj v USA dokonce byl na soustředění. Přátelství ale teď půjde stranou. "V tomhle neexistuje kamarádství. Když se mi to povede, tak bude mít smůlu," řekl.

Velkými zážitky byly Federerův zápas a Phelpsovo zlato

V té letošním roce jej trápila zranění, která jsou ale podle Šebrleho naštěstí už jen černou minulostí. V dějišti olympijských her je deset dní a tréninky absolvuje bez jakýchkoli úlev. „Nic jsem necítil. Šel jsem naplno jak dálku, překážky, spoustu sprintů i výšku. To znamená všechny rizikové disciplíny. Neměl jsem sebemenší problém,“ ujistil na dálku český národ.


Na rozdíl od mnoha jiných sportovců Šebrlemu vyhovuje prostředí. „Líbí se mi tady celkově. Nejen olympijská vesnice, ale i město,“ vyznal se k náklonnosti k Pekingu. Za výhodu považuje i proklínaný rychlý povrch na stadionu přezdívaném Ptačí hnízdo. "Čím rychlejší, tím lepší. Čím rychlejší budu při dálce, tím dál skočím. Desetibojaři to umějí, srovnám se s tím," uvedl třiatřicetiletý závodník.


Poslední přípravu před závody si jeden z nejznámějších českých sportovců zpestřil i pasivním výkonem. Na vlastní oči totiž viděl fenomény současné doby – švýcarského tenistu Rogera Federera a amerického plavce Michaela Phelpse. „Byl jsem na Berdychovi s Federerem a to byl opravdu velký zážitek. Poté jsem se také podívat na plavání a viděl jsem Phelpsovo šesté zlato,“ těšilo Šebrleho.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události