Hokej

Rachůnek: Nejspokojenější jsem v Rusku

Už potřetí se obránce Karel Rachůnek vrací z NHL do Ruska. Tentokrát zkusí štěstí v Dynamu Moskva.

Karel Rachůnek patří mezi české hokejové cestovatele, na jedno místo se však vrací kupodivu neustále. A to do Ruska.


V NHL byl nespokojen, cítil se nevytížený


Jeho poslední štací bylo slavné New Jersey Devils. Rachůnkovi se tam ovšem příliš nelíbilo. "Loni jsem v New Jersey odehrál jen něco přes půlku zápasů a nebyl jsem spokojen s tím, jak se na mě sázelo," vysvětluje. "Moskva pro mě byla docela jasná volba, už to tam docela znám a věděl jsem, do čeho jdu. Navíc neřeknu nic nového, když podotknu, že Rusko je finančně nejzajímavější..."


Dvakrát už si Rachůnek vyzkoušel ruskou ligu v dresu Jaroslavle. Poprvé před šesti lety, když vyjednával s Ottawou o novém kontraktu a krátce po začátku sezóny se po devíti zápasech a třech vstřelených gólech přesunul zpět do kanadského hlavního města.Když pak byla stávka v NHL, znovu po půl sezóně ve Znojmě zvolil Jaroslavl. "Dlouho jsme čekali, že sezóna NHL začne, takže jsem chtěl být doma. Ale pak už bylo jasné, že se vynechá celá sezóna a tak jsem šel do Ruska. A kam jinam než tam, kde jsem to znal?" vrací se ve vzpomínkách.


Nebyl jediným českým hráčem, který po Vánocích roku 2004 zamířil do Ruska. Podobný recept zvolili třeba Jaromír Jágr (Kladno-Omsk) či Patrik Eliáš (Znojmo-Kazaň).


Moskva je Moskva


A Rachůnkovi se v Lokomotivu dařilo tak, že zůstal i další sezonu, kdy neměl v NHL smlouvu a nechtěl riskovat nepovedené angažmá. Za dva roky v Jaroslavli nasbíral 17 gólů a 28 asistencí. Jenže Rachůnek se pak nechal opět zlákat zámořím. Předloni hrál v Jágrově NY Rangers, loni v týmu rivala z New Jersey. "Ale jak už jsem řekl, nebyl jsem tam moc spokojený."


Proto uvažoval o návratu do Evropy. Když se pak ozval trenér Vůjtek s nabídkou z Dynama Moskva, neváhal. "Trochu jsem ho už jako dorostenec zažil ve Zlíně, ale pak mě vedl v Jaroslavli a věděl jsem, že mi věří. Navíc Moskva je Moskva. Čekáme rodinu a bude lepší být v takovém městě."


V týmu se potká s kamarádem a také zlínským patriotem Petrem Čajánkem. "To je další plus. Jen doufám, že nám to bude šlapat a všichni tři Češi budeme v pohodě," přeje si Rachůnek


Vizitka Karla Rachůnka


Karel Rachůnek v NHL vystřídal tři týmy. Za Ottawa Senators, New York Rangers a New Jersey Devils ve slavné soutěži odehrál 371 zápasů, dal v nich 22 gólů a celkově sesbíral 140 bodů. Vypadá to, že je to pro něho finální číslo. "To nevím, ale už mi bude třicet let a kdoví, jak to bude. Teď mě ale zajímá jen a jen ruská liga," dodává Rachůnek.

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události