Sport

O vypadnutí stolní tenistky Hadačové rozhodlo “prasátko“

Dana Hadačová byla blízko postupu do třetího kola olympijského turnaje, nakonec jí však zbyly jen oči pro pláč. Vypadl i zkušený Petr Korbel.

Tak takhle smolný zápas Hadačová snad ještě nikdy nesehrála. Čtyřiadvacetiletá hráčka totiž vedla nad Maďarkou Georginou Potaovou už 3:2 na sety, poté měla dva mečboly v sedmém setu, ale stejně se z vítězství nakonec raduje její soupeřka.

Průběh jako na houpačce

Bitva, která trvala zhruba 50 minut, byla plná dramatických zvratů. Na konci čtvrtého setu Hadačová za stavu 8:10 čelila dvěma setbolům Maďarky a hrozilo, že se dostane do ztráty 1:3. Česká reprezentantka ale sadu nakonec získala poměrem 14:12 a psychickou výhodu potvrdila i v následujícím setu, v němž soupeřku deklasovala 11:4. Záhy se tak ujala vedení 3:2, jenže v celkovém zúčtování jí to stejně nebylo nic platné…Třiadvacetiletá Potaová se totiž nevzdala a zápas otočila. Další sadu získala 12:10 a v rozhodující hře Hadačové oplatila situaci ze čtvrtého setu. Češka vedla 10:8, jenže při druhém mečbolu si soupeřka pomohla tzv. “prasátkem“ (míček se dotkl síťky a zcela změnil směr) a bylo vyrovnáno. Psychicky nahlodanou Hadačovou pak Potaová snadno dorazila. "Nevím, co mám říct. Asi se z toho budu dostávat dlouho," řekla zdrcená Hadačová. "Myslím, že se mi podařilo otočit zápas, který jsem mohla prohrát 1:4," podotkla smutně.


Nejvíce ji mrzelo asi to, že tak vyrovnanou a atraktivní bitvu rozhodlo obyčejné "prasátko". "Můj první mečbol ona zahrála velmi dobře. Druhý raději nebudu ani komentovat. To je ping-pong, chvilku jste nahoře a chvilku dole," pokrčila rameny Hadačová, které v poloprázdné hale fandily i české basketbalistky. "Byla jsem ráda, že přišly. Letěly jsme spolu. Já chodila na jejich zápasy a ony zase na moje," usmála se Hadačová.

S turnajem se rozloučil i Korbel

Druhé kolo olympijského trunaje bylo konečnou stanicí i pro zkušeného Petra Korbela. Čtvrtý z Atlanty 1996 nemusel do kvalifikace ani první kolo, vypadl tak hned po svém prvním zápase v Pekingu.


Sedmatřicetiletý hráč nestačil na Poláka Lucjana Blaszczyka, kterému podlehla 2:4 na sety. Především v prvních dvou dějstvích si nechal utéct začátky a pak marně dotahoval. Ziskem třetí a páté sady sice dokázal Korbel utkání zdramatizovat, ale následující sety vždy prohrál.

Výsledek:

Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Blaszczyk (Pol.) - Korbel (ČR) 4:2 (9, 9, -7, 4, -10, 8). 

Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Potaová (Maď.) - Hadačová (ČR) 4:3 (3, -8, 6, -12, -4, 10, 10).

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události