Hokej

VIDEO: Spartu čeká na turnaji v Salcburku agresivní hokej

Hokejová Sparta Praha se představí na výborně obsazeném turnaji v Salcburku. Utkání s ruským Petrohradem můžete zdarma sledovat na našem webu v pátek od 20:30.

Pokud se nemůžete dočkat začátku hokejové sezony, tak pro vás máme řešení, Red Bull Salute. O co se jedná? V rakouském Salcburku se na prestižním turnaji střetne šest špičkových evropských hokejových klubů, mezi kterými nechybí ani český zástupce, HC Sparta Praha. „ Do začátku extraligy už moc dlouho nezbývá a tento turnaj by měl být předvedením naší aktuální formy,“ řekl trenér Sparty František Výborný.

Hokejová bitva za zvuku Mozartovy opery

Kromě předloňského mistra české ligy se v rodiště geniálního hudebníka Wolfganga Amadea Mozarta, představí ještě  KEC Kőlner Haie, HC Slovan Bratislava, ZSC Lions, EC Red Bull Salzburg a SKA Petěrburg. A právě utkání s ruskými bohatýry budete moci sledovat na tn.cz. "Je to pro nás výborný soupeř. Tento zápas nám ukáže zrcadlo v jakém rozpoložení momentálně jsme,“ pochvaloval si sparťanský trenér.

Zdroj: tn.cz

Sparta ukáže svůj klenot, útok Ručínský, Výborný, Ton

A máme se skutečně na co těšit. Sparta předvede v akci elitní formaci vedenou Davidem Výborným, který se po dlouhých letech vrátil do české extraligy z NHL, kde hájil dres Columbus Blue Jackets. Šikovný centr bude rozdávat pasy ex-forvardovi newyorských Rangers Martinu Ručinskému a ostřelovači Petru Tonovi. "Když tito hráči z NHL v létě přišli, tak už jsme určité představy měli, snažíme se jich držet a naplnit je. Přemýšleli jsme hlavně o tom,  jak si sednou hokejově a charakterově," prozradil Výborný něco z trenérské alchymie.

Videorozhovor s trenérem Sparty Výborným si prohlédněte zde:Sparťané chtěli na soupeře vyrukovat i se svojí druhou nejúdernější řadou tvořenou Michalem Brošem, Tomášem Netíkem a Ondřejem Kratěnou. S tímto plánem se však kouč Výborný musel rozloučit ve chvíli, kdy centr Netík onemocněl angínou.

Udělá si Kasparaitis z útočníků Sparty "šašky"?

Nejzajímavější jména v kádru jejich ruského soupeře jsou bezesporu hvězdný obránce Darius "Kaspar" Kasparaitis , který byl spoluhráčem Ručinského v Rangers v sezoně 2005/2006 a útočník s geniálními kličkami, Maxim Sušinskij.


Utkání s Petrohradem bude však bude až druhým zápasem Sparta na turnaji. Finalista posledního Turnaje mistrů se ve svém zahajovacím zápase totiž  už ve čtvrtek utkáse Salcburkem. Druhé utkání v základní skupině Pražané odehrají o den později od 20:30 hodin s Petrohradem.


Ve druhé skupině se mezi sebou střetnou německý Kőlner Haie, švýcarský Lions a zástupcem Slovenska je Slovan Bratislava.

Systém turnaje

Vítězové skupin si to v poslední den turnaje mezi sebou rozdají o celkové prvenství. O konečném umístění zbylých čtyřech týmů rozhodnou vzájemné zápasy celků umístěných v základních skupinách na stejných místech.

Obsazení turnaje

Skupina A:
KEC Kőlner Haie, HC Slovan Bratislava, ZSC Lions
Skupina B: SKA Saint Petersburg, EC Red Bull Salzburg, HC Sparta Praha

Program turnaje

21. srpna 2008

17:30 hod. KEC Kőlner Haie – HC Slovan Bratislava
20:30 hod. EC Red Bull Salzburg – HC Sparta Praha

22. srpna 2008

17:30 hod. HC Slovan Bratislava – ZCS Lions
20:30 hod. SKA St. Petersburg – HC Sparta Praha

23. srpna 2008

17:30 hod. KEC Kőlner Haie – ZSC Lions
20:30 hod. EC Red Bull Salzburg - SKA St. Petersburg

24. srpna 2008

12:30 hod. 3A – 3B (o 5. místo)
16:00 hod. 2A – 2B (o 3. místo)
19:30 hod. 1A – 1B (finále)

jvl, s přispěním Tomáš Kučery
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události