Sport

VIDEO: Veleúspěšná olympionička Emmons je doma

České hvězdy olympijských her Kateřina Emmons a Ondřej Synek jsou zpátky v Čechách.

„Upřímně jsem nečekala, že by se mohl o střelce někdo takhle zajímat,“ řekla po svém příletu dvojnásobná olympijská medailistka Kateřina Emmons. V její tváři se přitom zračilo příjemné překvapení spolu s únavou po dlouhém letu.

Doufala v jedno „cinknutí“

Před hrami v Pekingu v zisk cenného kovu věřila, že si ale do Čech přiveze zlato a stříbro, to ji rozhodně nenapadlo. „Dvě medaile jsem nečekala, doufala jsem v jednu. Patřím totiž do užší špičky a tak to bylo i logické,“ svěřila se.

Přivítání úspěšných olympioniků si prohlédněte na videu:


Po přistání na ruzyňském letišti čekalo Emmons spolu se stříbrným skifařem Synkem slavnostní přivítání. Po něm se úspěšná střelkyně, která si přivezla medaili už z druhých olympijských her, chystala do rodné Plzně. V západočeském městě ji čekala oslava přímo na nádvoří.


Na setkání s oslavovanou rodačkou dorazilo několik stovek lidí, kteří mohli za odměnu získat podpis od dvojnásobné olympijské rodačky. Přijetí, při kterém nechyběly úsměvy, stisky rukou i slzy, nebralo konce, olympijská medailistka ho označila za nezapomenutelné

Zátopkovi z Hollywoodu

Na konci týdne pak za českou sportovkyní přicestuje z rodných Spojených států amerických její manžel Matt, který se na hrách opět naprosto nepochopitelně připravil poslední ranou o jisté zlato. Z Pekingu ale neodjíždí s prázdnou, útěchou mu může být stříbrná medaile z libovolné malorážky. Jeho manželka mu byla věrně po boku.


Pár uchvátil pozornost nejen českých, ale především amerických médií a od prvního dnu her byl doslova na roztrhání. V tuzemsku si vysloužili přezdívku Zátopkovi, za oceánem už zřejmě osnuje plány na zfilmování jejich příběhu Hollywood. Sami Emmonsovi si ale po mediálním kolotoči chtějí dopřát klid.


„Budeme v Čechách, užijeme si to. Cestování jsme teď měli opravdu hodně,“ vysvětlovala první olympijská vítězka letošních her a dodala: „Chceme být v klidu a také s rodinou, protože pak opět odcestujeme.“

Synek by rád na Mauritius

Stříbrný skifař Synek nejprve bude fotit sportovní kalendář, poté se také chystá na dovolenou. "Chystám se do lázní v Třeboni a pak někam k moři. Možná na Mauritius, který mám slíbený od sponzora," prozradil na letišti vytáhlý borec.

Videorozhovor s Ondřejem Synkem si prohlédněte zde:


Před vytouženým odpočinkem jej ale čeká ještě jedna náročná "povinnost" - oslava s kamarády. "V Pekingu už něco proběhlo, ale bylo to jen s veslaři. Chystáme se do restaurace U Buldoka a bude to určitě velký," slibuje.


A co udělá s finanční prémií za cenný kov? "Určitě nakoupím motorky a zbytek půjde na bydlení," má jasno Synek, který si dobře uvědomuje, že jej veslování nezajistí na zbytek života.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události