Fotbal

Šimák: Jsem strašně rád, že jsem se ve Stuttgartu prosadil

Bývalý fotbalový renegát Jan Šimák hlásí návrat do německé Bundesligy.

"Dneska jsem úplný abstinent. Jsem jiný člověk, se starými přáteli se nestýkám, ani si s nimi nemám co říct,“ říkal známý fotbalový rebel Jan Šimák, když se před rokem vracel po nevydařeném angažmá ve Spartě do Německa. Tehdy mu hodila záchranné lano druholigová Jena, ve které se parádně rozehrál. V pohárovém utkání si ho všiml prvoligový Stuttgart, kam v dubnu tohoto roku přestoupil.

Nová akvizice dostala Stuttgart do Poháru UEFA

Zdá se, že talentovaný fotbalista, který kdysi míval velké problémy se životosprávou se skutečně napravil. V dresu nového týmu má za sebou řadu velmi podařených přípravných utkání, navíc Stuttgartu zajistil postup v Poháru Intertoto přes Saturn Moskevská oblast. V souboji s ruským klubem byl nejlepším hráčem svého týmu a navíc se mu podařilo vstřelit branku. "Pro mě je to jeden z nejlepších hráčů bundesligy," řekl trenér Stuttgartu Armin Veh na adresu Šimáka na začátku srpna.

Telefonický rozhovor: Šimák mluví o úspěšném vstupu do nového bundeligového ročníkuObnovená bundesligová premiéra se vydařila

Veh musel ve svých chvalozpěvech na adresu hráče, který kdysi mrhal svým talentem, pokračovat po prvním kole německé Bundesligy. O víkendu totiž Šimák přispěl dvěma asistencemi k výhře svého týmu 3:1 na hřišti Herthy Berlín. “Samozřejmě jsem spokojený. Jsem strašně rád, že jsem se prosadil. Hrál jsem od začátku a to je je pro mě moc důležité. Doufám, že to tak bude i nadále," vyjádřil spokojenost se svoji obnovenou premiérou v Bundeslize.

Šimák versus Bastürk?

Z dobré formy devětadvacetiletého Šimáka asi nemá velkou radost Turek Bastürk, kterému v týmu přibyl konkurent. Oblíbeným postem českého záložníka je totiž podhrotový záložník, jenže tam hraje právě Bastürk. Trenérovi Vehovi se na tomto místě evidentně líbí více Šimák, protože mu dává před Turkem přednost.


Napravený fotbalista tak zavřel ústa některým německým médiím, která tvrdila, že do Stuttgartu přestupoval pouze proto, aby dělal tureckému fotbalistovi náhradníka. "Bastürk hrál pozici „centrála“, takže je takovou mojí přímou konkurencí. Já však můžu hrát i po stranách,“nastínil Šimák jednu z alternativ, jak to udělat, aby se v základní sestavě mohli objevovat oba dva.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události