Fotbal

VIDEO: Češi přišli o výhru nad Anglií vlastním gólem v nastavení

VIDEO: Češi přišli o výhru nad Anglií vlastním gólem v nastavení
Zdroj: tn.cz / ČTK

Kouč Petr Rada zažil při své premiéře na lavičce reprezentace cennou remízu s Anglií 2:2 v jejím fotbalovém chrámu. Češi nezvládli závěry obou poločasů.

Češi chtěli zlomit prokletí svých předchůdců, kteří ve svatostánku Wembley nikdy nedokázali vyhrát. Nový kouč Rada poslal při svém prvním zápase na lavičce reprezentace do boje pětičlennou zálohu a osamoceného Baroše, o jehož formě se neustále spekulovalo, na hrot.


Ve středové řadě se vedle sebe srovnali dva defenzivní záložníci Jan Polák s Radoslavem Kováčem, na levém kraji dostal šanci Radek Šírl z Petrohradu.

Podrobnou on-line reportáž ze zápasu najdete ZDE.


V sestavě soupeře se objevil i David Beckham, který je vyhlášený zahráváním přímých kopů a přesnými centry. O tom, jak moc je při těchto situacích nebezpečný, přesvědčil hned v úvodu zápasu. Jeho pěkně kroucený centr naštěstí Čech s námahou vyboxoval. Na druhé straně se jeho spoluhráčům podařil rychlý kombinační výpad, který ale v dobré pozici mizerně zakončil Vlček.


22. minuta – hra na učitele a žáky

Vzápětí se proti Gerrardově obávané dělovce opět vytáhl Čech. V 15. minutě se blýskl Baroš, který dokázal z těžké pozice pořádně protáhnout gólmana Jamese. Horko ale bylo i před Čechem poté, co Ujfaluši na hranici šestnáctky sestřelil Gerrarda. Češi ale pozorně bránili vnitřek pokutového území a po zisku míče se jej zbrkle nezbavovali. Díky tomu se zdála hra opticky vyrovnaná.

Výsledky ostatních přípravných utkání si přečtěte ZDE.


Svoji touhu po kombinaci přetavili Češi ve vedoucí branku ve 22. minutě. Míč putoval po ose hráčů v červených dresech zprava doleva, tam si dovolil parádní kličku Šírl, který poslal přesnou přihrávku Barošovi. Kritizovaný forvard se obtočil kolem svého strážce a s pomocí teče Ashleyho Colea rozvlnil síť za anglickým gólmanem.

Angličané srovnali krok gólem do šatny

Další Beckhamův roh pak spustil velký tlak domácích, kteří ale ztroskotávali na jistém Čechovi. Nejpilnějším střelcem byl kanonýr Portsmouthu Jermain Defoe, gólman Chelsea jej ale několikrát zastínil. Překonal jej až po jako vždy precizním centru Beckhama z rohového kopu Wes Brown a ve 45. minutě vstřelil klasický gól do šatny.


Češi se ale psychicky nesložili a se čtyřmi novými hráči vlétli na svého soupeře. Aktivitou hýřil především Polák. Ten se po pěkném přistrčení patičkou ocitl na zemi a hosté měli výhodu přímého kopu z dobré pozice. Jankulovski se zřejmě nechtěl nechat zahanbit Beckhamem a v 48. minutě parádní levačkou vymetl růžek Jamesovy branky.

Jamesovu hrubku Svěrkoš nepotrestal

Češi aktivním napadáním nedávali domácím šanci na souvislejší tlak. V 60. minutě mohl o výsledku definitivně rozhodnout střídající Václav Svěrkoš. Po pasu za obranu zůstali všichni hráči Albionu nepochopitelně stát, útočník Ostravy si pohodlně doběhl pro volný míč, obhodil si Jamese, který vyběhl hluboko do pole, ale z úhlu odkrytou svatyni netrefil.


Angličané se nadále nebyli schopni dostat do očekávaného tlaku a na jejich kopačky se začala vkrádat nervozita. Na klidu jim nepřidal ani nejistý James. V 76. minutě na české straně nastoupil k debutu v reprezentaci mladoboleslavský kapitán Jan Rajnoch. Čechům v závěru došly síly a když už se zdálo, že výhru udrží, vyrovnali Angličané šťastným gólem po několika tečích bránících hráčů. Předvedenou hrou ale určitě nezklamali.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události