Sport

Špotákovou čeká boj o zlato

Špotákovou čeká boj o zlato

Barbora Špotáková se představí ve finále hodu oštěpem, Romana Šebrleho čeká pět disciplín desetiboje.

České sportovní fanoušky bude ve čtvrtek nejvíce zajímat dění na atletickém ovále. Ve 13:20 začne finálový závod oštěpařek, ve kterém bude o olympijské zlato bojovat česká medailová naděje Barbora Špotáková. Úvodní den desetiboje čeká obhájce aténského zlata Romana Šebrleho. Ten se postupně představí v pěti disciplínách.


V kvalifikaci se povedl hned první pokus


Špotáková vyhrála úterní kvalifikaci, když hned prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 67,69 metru, což je její třetí nejlepší výkon. Za vlastním českým rekordem ze Zaragozy zaostala o 146 centimetrů. Mezi největší soupeřky mistryně světa z loňského roku by měly patřit Němky Christina Obergföllová, která v kvalifikaci hodila jen o 17 cm méně, Steffi Neriusová a Ruska Marie Abakumovová.


Šebrle by bral jakýkoli cenný kov


Mistr světa a světový rekordman Roman Šebrle by v Pekingu bral jakoukoli medaili, i bronzovou, která mu ještě v olympijské kolekci chybí. Ve čtvrtek ho čeká úvodních pět disciplín. Postupně se představí v běhu na 100 metrů, skoku do dálky, vrhu koulí, skoku do výšky a běhu na 400 metrů.Clay je nejžhavějším kandidátem na zlato


Favoritem desetiboje je Bryan Clay z USA. Ten v Aténách skončil druhý právě za Romanem Šebrlem. Clay si letos vytvořil při národní kvalifikaci osobní rekord 8832 bodů. Na medaili ale pomýšlejí také jeho krajani Trey Hardee a Tom Pappas, Bělorus Andrej Kravčenko, Kazach Dmitrij Karpov i jamajský vicemistr světa Maurice Smith.


Moderní pětiboj s dvojnásobnou českou účastí


Na čtvrtečním programu je také moderní pětiboj s vicemistrem světa Davidem Svobodou a Michalem Michalíkem, který se dostal do závodu po odstoupení zraněného Libora Capaliniho. Svoboda se v posledních měsících pasoval do pozice jasné české jedničky a úspěšné vystoupení na světovém šampionátu v Budapešti z něj udělalo jednoho z hlavních kandidátů na medaili.


Další Češi v akci


Závod na deset kilometrů čeká dálkového plavce Rostislava Vítka. Česká rozhodčí Dagmar Damková bude pískat finále turnaje fotbalistek, v němž se utkají Brazilky a Američanky.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události