Fotbal

Rada: Remíza je dobrý odrazový můstek do budoucna

Rada: Remíza je dobrý odrazový můstek do budoucna

Petr Rada byl ve své premiéře v roli hlavního kouče blízko vítězství nad Anglií.

Dlouho to vypadalo, že český tým zvítězí na horké půdě v anglickém Wembley, gól v nastavení ale určil konečný výsledek na 2:2. Trenér českých reprezentantů byl s výkonem svého mužstva spokojen, ale litoval neproměněné šance Svěrkoše.

Rada o poznání klidnější

Český kouč prožíval svůj debut o poznání klidněji, než mívá ve zvyku. Několikrát sice vyběhl k postranní čáře, ale jinak jeho svěřenci dělali vše tak, jak měli. "Věděli jsme, že nás ve Wembley nečeká nic lehkého. Remíza není špatná, ale mohlo to být lepší, pokud bychom proměnili šanci na 3:1," uvedl český kouč.

Video ze zápasu si prohlédněte zde:


"Dobře jsme zvládli klíčový úvod a pak se dostávali do rychlých výpadů. Na můj vkus tam ale bylo až příliš mnoho anglických rohů," konstatoval kouč. Z jednoho z rohů se také Angličani dočkali vyrovnání. Rada naznačil, že se rozboru standartních situací určitě bude věnovat  v pozápasovém hodnocení.

Změna rozestavení reakcí na anglickou sestavu

Před zápasem zvažoval hru s dvěma útočníky, ale po oznámení anglické sestavy svoje plány změnil. "Změnili jsme rozestavení na 4-1-4-1 a osvědčilo se nám to. Zvláště ve druhém poločase totiž bylo vidět, jak jsme dokázali procházet přes střed hřiště a držet po většinu času míč," pochvaloval si zlepšenou hru po půli, kterou pokazil jen nešťastný závěr.

Špatné koncovky zápasů

Češi dostali gól v 92. minutě a stejně jako na Euru v zápase s Tureckem nezvládli koncovku zápasu. A tak má Rada námět na přemýšlení, jak hrozivé závěry změnit. "Budeme se tím samozřejmě zabývat, je škoda ztratit skoro vyhraný zápas," vrátil se k nastavenému času.


Jednotlivce vyzdvihovat nechtěl, ale podle něj dobrou práci odvedl Milan Barošt. "Na něm je znát, že potřebuje hodně hrát, a také jsme o tom spolu před zápasem mluvili. Milan s tím souhlasí, musí svoji budoucnost rychle vyřešit," naznačil trenér, že by se mu líbilo, kdyby už útočník získal trvalé angažmá a tím také klid.

Rada nebere remízu jako dárek

Rada oslaví ve čtvrtek padesáté narozeniny, o příjemném dárku v podobě dobrého výsledku se mu ale mluvit nechtělo. "Výkon proti Anglii není dárkem k mým narozeninám, ale je dárkem hlavně pro hráče. Ukázali před startem kvalifikace, že máme na čem stavět. Ale až výsledky v dalších zápasech budou důležité," řekl Rada. Byl by rád, aby hráči jezdili na reprezentační srazy hrdí na to, že mohou být v národním týmu.

Fabio Capello nebyl s  výsledkem spokojený

Trenéra Angličanů Fabia Capella sice výsledek nepotěšil, ale zápas prý splnil jeho očekávání. "Češi jsou velmi dobrým týmem. Vím, kde máme problém, a proto jsem chtěl hrát právě proti nim," řekl po utkání. "Bylo vidět, že když hrajeme proti mužstvu, které na nás čeká a podniká rychlé brejky, tak se nám těžko střílejí branky. Musíme se z toho poučit," dodal s tím, že největším problémem Angličanů jsou právě rychlé protiútoky.


"Jde teprve o začátek sezony a hráči ještě nejsou v nejlepší formě. Jsem si ale jistý, že budeme lepší," uvedl Capello, který se nedivil tomu, že ke konci diváci v hledišti pískali. "Chápu je, protože zaplatili velké peníze za to, aby se na nás mohli podívat, a s výsledkem nemohli být spokojení," prohlásil italský kouč.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události