Sport

Čtvrt miliardy? Děkuji. Nechci!

Zraněný čínský překážkář odmítl téměř čtvrt miliardy z pojistky.

Liou Siang, fenomenální čínský překážkář, byl jediným favoritem pořadatelské země na zlato z atletického oválu. Během startu rozběhu si ale poranil achilovku a olympiáda pro něj skončila.

Ranec peněz místo 110 metrů běhu přes překážky

Napínavého závodu na 110 metrů překážek se tedy před domácím publikem nedočkal. Místo toho se dozvěděl, že díky pojistce od firmy Ping An na něj čeká v přepočtu čtvrt miliardy korun. Číňan však tyto peníze za "bolestné" odmítl.


Liou získal zdarma roční pojištění pro případ náhlého zranění od firmy Ping An loni v říjnu. Stejně tak získali toto pojištění i ostatní čínští sportovci.

Pojišťovna připravena vyplatit obrovskou sumu

Vedení pojišťovny nejprve oznámilo, že zjišťuje okolnosti, které v vedly k šokujícímu odstoupení bývalého světového rekordmana. Po zjištění všech faktů ale její představitelé uvedli, že jsou připravení v přepočtu téměř čtvrt miliardy korun pětadvacetiletému atletovi vyplatit. Liou Siang však částku velkoryse odmítl, i když se mohl alespoň trochu "zahojit". Kvůli smolnému vyřazení z her přišel podle expertů o zhruba trojnásobnou sumu.


Liou Siang si ročně vydělá zhruba 23 milionů dolarů. Úřadující mistr světa z Ósaky je v Číně největší sportovní celebritou spolu s basketbalistou Yao Mingem, který se snažil nešťastného atleta utěšit. "Bylo to smutné, ale na takový zážitek musí co nejrychleji zapomenout. Kariéra je dlouhá a má toho ještě hodně před sebou," řekl hráč týmu NBA Houston Rockets.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události