Fotbal

VIDEO: Angličtí fotbalisté pod palbou tisku

VIDEO: Angličtí fotbalisté pod palbou tisku
Zdroj: tn.cz

Angličané hodně zklamali své fanoušky nejen předvedenou hrou, ale i svým přístupem.

Britský tisk se po přátelském zápase Anglie – Česká republika pustil do kritiky svých reprezentantů. Ti ve středu místo bojovného výkonu předváděli pouze decentní "chodecké" představení a až na poslední chvíli těsně před závěrečným hvizdem zachránili remízu 2:2.

Fotbalové hvězdy nemakaly na sto procent

"Flákači," zněly titulky anglických deníků, které tímto narážely na velmi malé nasazení svých reprezentantů. Ostrá kritika se snesla především na hlavu útočníka Wayna Rooneyho, jehož výkon byl označen za "neuvěřitelně průměrný“. Jako ubohé bylo charakterizováno představení kapitána Johna Terryho, který na pozici stopera zdaleka neodváděl svou práci tak, jak by měl.

Video ze zápasu si prohlédněte zde:


Olympionici jsou hrdinové, fotbalisté odvrženi

"Místo toho, aby fotbalisté tvrdě makali a napodobili naše statečné a úspěšné olympioniky v Pekingu, byli k smíchu,“ nebral si servítky list The Sun. Celá Anglie se tak místo zářivého výkonu zahalila do temné fotbalové noci.


Britský list dále píše, že olympijskou medaili by si za svůj výkon zasloužili jen obránce Wesley Brown, záložník Steven Gerrard a střídající Joe Cole s Jonathanem Woodgatem, kteří předvedli výkony hodné anglických reprezentantů. Další hráči by se prý na hry předvedenými výkony ani nekvalifikovali.

Wesley Brown byl za gól rád

Před přestávkou gólem do šatny vyrovnal na 1:1 důrazný obránce Manchesteru United Wesley Brown. Po perfektním rohovém kopu od Davida Beckhama předskočil českého kapitána Tomáše Ujfalušiho a hlavou nekompromisně zavěsil. Podívejte se, jak po zápase komentoval důležité okamžiky.

Exkluzivní videorozhovor s Wesem Brownem najdete zde:


Stejně jako se Angličanům vydařil závěr prvního poločasu, vyšel jim i konec toho druhého. Po zmatku v české obraně se ze skrumáže podle oficiálních statistik trefil Joe Cole. Každý divák ale ví, že míč se do sítě odrazil od hlavy Jana Rajnocha, kterému si tak možná trochu pokazil dobrý dojem ze svého reprezentačního debutu.

Nepovedená generálka

Angličané tak ve své generálce před vstupem do kvalifikace mistrovství světa 2010 zklamali. "Jako by tam zůstala pachuť McClarenovy éry," uvedl jiný deník v narážce na nepovedenou etapu pod vedením bývalého trenéra Steva McClarena, pod jehož vedením se anglická reprezentace ani neprobojovala na nanedávné mistrovství Evropy. Většina listů chválí výkon českých fotbalistů, kteří byli prý mnohem říznější, svižnější a vypadali víc jako tým.

Ani konečná remíza nepřebije dojem z anglické marnosti

Vyrovnání "ušmudlaným gólem" v samém závěru prý bylo jen malou náplastí a předvedený výkon rozhodně nebyl z těch, na které by se dalo vzpomínat. Daily Mirror uvedl, že střídající Joe Cole svým gólem Anglii zachránil po zoufalém výkonu od ostudy. "Capello už nemá další možnost na zkoušení a testování. Kvalifikace je za dveřmi a zase to asi bude pořádný nervák," uzavřel britský list.

Beckham to neviděl tak černě

"Teprve se dáváme dohromady před kvalifikací. Víme, že můžeme hrát o dost lépe a doufám, že to v prvním utkání proti Andoře potvrdíme. Ve středu bylo důležité, že jsme neprohráli a dokázali vydřít aspoň remízu," řekl Beckham po utkání. "Vidím to všechno dobře, máme v týmu dobré hráče, dobrého trenéra a také dobrý realizační tým. Jde jenom o to, abychom získali sebedůvěru," uvedl třiatřicetiletý bývalý reprezentační kapitán.

jpz s přispěním Pavla Poulíčka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události