Sport

On-line reportáž: Dramatický boj Špotákové o zlato

On-line reportáž: Dramatický boj Špotákové o zlato

Česká oštěpařka získala po nervydrásajícím souboji s Ruskou Abakumovou zlatou medaili. Závod jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

V boji o zlatou olympijskou medaili měly být jejími největšími soupeřkami  Němka Christina Obergföllová, která házela jako čtvrtá v pořadí nebo její krajanka Steffi Neriusová. Útok však přišel Rusky Abakumové, která hodila prvním pokusem téměř 70 metrů. 

Špotáková její velehod dlouho nepomohla přehodit. Podařilo se jí to až v posledním, šestém pokusu. Barbora Špotákovou je olympijskou vítězkou v hodu oštěpem.

Připomeňte si vyjímečný závod v podrobné on-line reportáži:

13:14 Všechny oštěpařky jsou už na ploše stadionu Ptačí hnízdo, kde jednu po druhé představuje hlasatel, jedenáctou v pořadí je Barbora Špotáková.


13:25 Němka Obergföllová hodila svým prvním pokusem, který může leckdy rozhodovat, 66, 13 m.

13:26 Před ní však byla na řadě Abakumová, černý kůň závodu, což Ruska potvrdila hodem 69, 32 m, kterým o dva metry překonala svůj osobní rekord.
Maximum Špotákové je přitom výkon o 17 cm kratší. Sebere ze země česká oštěpařka hozenou rukavici?

13:30 První pokus už má za sebou i Barbora Špotáková. Oštěp letí daleko, ale výkon 69, 22 m na Rusku bohužel nestačí. Špotáková znovu vylepšila český rekord, nicméně je druhá.

13:33 Pozornost stadionu se teď soustředila na první dnešní běžecké finále. Sprint žen na 200 m se stal znovu kořistí jamajského atleta, zvítězila Veronica Campbellová.


13:35 Po prvních pokusech vede Ruska Abakumová před Špotákovou a Obergföllovou.


13:37 Ve svém druhém pokusu Obergföllová přešlápla, ale ruská favoritka načasovala formu perfektně. I druhý pokus letí za 69 metrů, k čemuž přidala ještě 8 centimetrů.


13: 40 Hod 69, 32 m, který předvedla Ruska v první sérii, je nejlepším výkonem roku a v historii mu patří čtvrté místo.


13:45 Druhý pokus a Barbora Špotáková. Ten se české rekordmance příliš nepodařil, když hodila 67, 34 m. Zhoršují se povětrností podmínky, začíná hustě pršet.


13:53 V tuto chvíli probíhají třetí pokusy. Nezlepšila se Obergföllová a Abakumová pouze přešlápla.


13:57 Česká reprezentantka teď není v ideálním psychickém rozpoležení, když ve třetí sérii přešlapuje.


14:00 Probíhají čtvrté pokusy. V tuto chvíli už je oštěpařský sektor pod vodou a zdá se, že utopené jsou i naděje Špotákové na zlatou medaili. V těchto podmínkách bude jen velmi těžké zaútočit na Rusku.


14:05 Zatímco Špotáková poslala oštěp do vzdálenosti menší jak 65 metrů, tak Abakumová háže 70, 78 cm, což znamená evropský rekord.


14:20 Oštěpařky už mají za sebou i pátou sérii pokusů. České oštěpařce se pokus nevydařil, takže si jej nenechala ani změřit, takže vyšlápla. Nezlepšila se ani Abakumová. Pořadí už může změnit pouze překvapení v šesté sérii.

14: 29 A pak to přišlo. Špotáková hodila 71, 42m. Ruska se v posledním pokusu nezlepšila a Barbora má zlato!!!
Stala se tak nástupkyní Dany Zátopkové, která vybojovala nejcennější olympijský kov před dlouhými 56 lety. Na tribuně úspěch české atletky oslavuje i oštěpařský světový rekordman Jan Železný.

Při kvalifikaci se ani nazapotila

Mistryně světa Barbora Špotáková vyhrála olympijskou kvalifikaci, když se hned svým první hodem dostala o více než šest metrů za kvalifikační limit. Výkon 67, 69 metrů byl navíc jejím třetím nejdelším hodem hodem kariéry.Špotáková suverénně vyhrála skupinu A, v té druhé se k ní na 17 centimetrů přiblížila spolufavoritka Christina Obergföllová z Německa, která je evropskou rekordmankou.U sázkařů je Špotáková jednoznačnou favoritkou.

jpz, jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události