Sport

Americká tragédie dovršena - obě štafety nezvládly předávku

Neúspěšné vystoupení amerických sprinterů na olympiádě vyvrcholilo ve štafetách na 4x100 metrů. Mužské i ženské kvarteto v rozbězích nezvládlo závěrečnou předávku.

Americký sprinter Tyson Gay byl před olympiádou horkým kandidátem na zlatou medaili z královské stovky. Hry se pro něj ale proměnili v noční můru. 


Gay měl spolu s Powellem a Boltem svést jednu z nejúchvatnějších bitev na nejkratším sprintu v historii her. Místo toho obsadil ve svém semifinálovém závodě až páté místo. Naděje americké štafety na 4x100 metrů zhatil pak tím, že mu po předávce vykouzl z dlaně štafetový kolík.

Američanky chybovali ve stejné předávce

Sprinterky Spojených států dopadly podobně. Předávka na posledním úseku nevyšla Torri Edwardsové a Lauryn Williamsové. V rozbězích ženských štafet byly nejrychlejší Jamajčanky, které se také pokusí potvrdit svou sprinterskou nadvládu v Pekingu.


Bolt odpočíval

I bez dvojnásobného vítěze z Pekingu a světového rekordmana Usaina Bolta snadno postoupili z prvního místa ve svém rozběhu do finále Jamajčané. Bolt tak bude moci v pátek bojovat o třetí olympijské zlato.

dfk, rk, n-tv.de
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události