Fotbal

Čech po Anglii: Fungoval jsem jako spojka mezi šatnami

Čeští fotbalisté vybojovali na půdě posvátného Wembley cennou remízu s domácí Anglií. Ještě více než výsledek je ale před startem kvalifikace MS těší předvedená hra.

Pro mnohé české fotbalisty se ve středu jednalo o životní zápas, ačkoli se jednalo pouze o přípravu. Zahrát si ale proti kolébce fotbalu v jejím svatostánku, devadesátitisícovém Wembley, se ale každému nepovede. „Startovat kariéru ve Wembley je asi jednodušší pro hráče, než pro trenéra,“ pousmál se po zápase debutant na pozici hlavního kouče reprezentace Petr Rada.

Rozhovor s Petrem Radou si prohlédněte na videu:


Ten prožil díky výbornému výkonu svých svěřenců pěknou oslavu narozenin, žádnou týmovou gratulaci ale nečekal. „Jsem rád, že mi trošku dali dárek tím výsledkem,“ těšilo bývalého lodivoda Teplic. Nadějnou remízu 2:2 ale před ostrým startem bojů o účast na světovém šampionátu 2010 nepřeceňuje. „Odehráli jsme kvalitní utkání, to nejdůležitější nás ale teprve čeká,“ dodal.

Jankulovski: Musí se s námi počítat!

Češi šli do vedení po pěkné kombinační akci, kterou se štěstím zakončil v poslední době tápající útočník Milan Baroš. Angličané, připravení na tuhou defenzivu soupeře, byli aktivní hrou české reprezentace evidentně zaskočení. „Dneska jsme ukázali, že se můžeme měřit s kterýmkoli týmem,“ radoval se gólman Petr Čech, ve stejném duchu mluvil i jeho spoluhráč Marek Jankulovski: „Ukázali jsme, že když všichni zabereme, musí se s námi počítat.“

Střelec krásného gólu Jankulovski byl s výkonem spokojený:


O lepší výsledek se Češi připravili v nastaveném čase obou poločasů. Na Barošův gól odpověděl v prvním dějství hlavičkou po rohovém kopu Wes Brown, Po změně stran devalvovala Jankulovského nádhernou trefu z přímého kopu polovlastní branka v úplném závěru. „Myslím, že to byl krásný gól a ten určitě vždycky potěší,“ svěřil se po zápase autor výstavního projektilu.

O Beckhamův dres se nebojovalo

Levý obránce AC Milán litoval promarněné šance na historické vítězství, věděl ale, že budoucí porážky by zamrzely více. „Určitě je škoda, že jsme inkasovali dvě branky ze standardek na konci poločasů. Můžeme být ale spokojení s výkonem, který jsme podali a to je důležitější,“ nepropadal skepsi.

Video ze zápasu si prohlédněte zde:


Stejně jako většina spoluhráčů neodjížděl z Wembley z prázdnou, vzpomínku do konce života mu obstará dres soupeře. Pro cenné relikvie byl do anglické šatny vyslán jako spojka „domácí“ brankář Petr Čech. „Fungoval jsem tak. Klukům, kteří chtěli vyměnit dresy, jsem tam došel. Udělal jsem to rád, většinu z těch hráčů znám,“ usmíval se gólman Chelsea. Jaká jmenovka na dresu byla mezi českými hráči nejvíc žádaná? „Anglický dres je cenný už sám o sobě,“ uzavřel už vážně vytáhlý fotbalista.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události