Sport

Hilgertová: Cítila jsem, že na medaili mám

Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová byla naším hostem v on-line rozhovoru. Dvojnásobná olympijská vítězka tentokrát další cenný kov v Pekingu nezískala.

Čtyřicetiletá vodní slalomářka byla při slavnostním zahájení olympijských her vlajkonoškou české výpravy. Tato čest nemohl spadnout do klína jen tak někomu. Štěpánka Hilgertová je dvojnásobnou vítězkou olympijského závodu – zlatý kov ozdobil její krk v Atlantě a Sydney.


"Z olympiády v Pekingu si odvážím hodně zajímavých zážitků, bohužel ten poslední, závodní, v mých pocitech teď převažuje," prohlásila Štěpánka Hilgertová v jedné z odpovědí našeho on-line rozhovoru. Byla totiž přesvědčená, že jednu z medailí mohla získat.Rozhovor


Zároveň se svěřila, že s kariérou začínala ve dvanácti letech. V těchto dnech doma odpočívá, napjatě sleduje v televizi dění na olympiádě, ale v září jí čeká ještě mistrovství republiky. V Pekingu to byla už její pátá účast na olympijských hrách v řadě. Nejhezčí olympiádu zažila v roce 2000 v Sydney.


Pekingské hry byly již jejími pátými, příliš radosti jí ale neudělaly. Do finálové jízdy sice postoupila z nadějného třetího místa, jeden z válců pak ale převrátil její loď a ukončil tak medailové naděje. Neprojela totiž hned čtvrtou brankou a nakonec inkasovala hned tři padesátisekundové penalizace.

Video: Hilgertová po závodě v Pekingu


Jako hrdá bojovnice ale trať dokončila se vztyčenou hlavou. Jako pravá vítězka ve sportovním duchu olympijských her. Legenda světového vodního slalomu litovala pouze toho, že pokazila práci lidí, kteří jí pomáhali.

Video: Hilgertová na letišti po návratu z Pekingu

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události