Sport

Šafářová vyzve v boji o finále Benešovou

České tenistky Lucie Šafářová a Iveta Benešová se utkají v semifinále turnaje ve Forest Hills.

Tenisový turnaj ve Forest Hills nabídne v semifinále souboj českých tenistek. Utkají se Iveta Benešová a Lucie Šafářová.


Ve finále turnaje s dotací 74 800 dolarů tak jistě bude jedna česká hráčka. Otázkou ale zůstává, která to bude. O tom rozhodne semifinálový souboj.


Iveta Benešová postoupila na malém turnaji WTA ve Forest Hills potřetí v kariéře do semifinále. Ve svém čtvrtečním zápase v bývalém dějišti US Open porazila po setech 2:6, 6:2 a 6:4 Jekatěrinu Makarovovou z Ruska. Lucie Šafářová do semifinále prošla přes Američanku Jameu Jacksonovou, nad níž vyhrála také ve třech sadách 3:6, 6:3 a 6:0. Ve finále na jednu z českých hráček čeká vítězka duelu Suarezová - Pengová.


České tenistky se spolu zatím utkaly dvakrát. Poprvé v roce 2003 a podruhé v roce 2005. Před třemi lety to bylo také ve Forest Hills a také v semifinále. Tehdy se z postupu do finále radovala nyní jednadvacetiletá Šafářová. Svoji o čtyři roky starší krajanku, která je třetí nasazenou tenistkou turnaje, zdolala ve třech setech 2:6, 6:1 a 6:4.

Výsledky:

Benešová (3-ČR) - Makarovová (Rus.) 2:6, 6:2, 6:4. Šafářová (ČR) - Jacksonová (USA) 3:6, 6:3, 6:0. Pchengová (Čín.) - Duševinová (Rus.) 6:4, 7:5. Suárezová Navarrová (4-Šp.) - Müllerová (Něm.) 6:2, 6:0.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události