Fotbal

VIDEO: Rada si pozval Baroše na kobereček

Podle kouče fotbalové reprezentace musí útočník Lyonu rychle vyřešit svoji budoucnost.

Trenér národního týmu Karel Rada během srazu fotbalové reprezentace v rámci přátelského zápasu s Anglií přikládal velkou váhu debatě s Milanem Barošem. Ten se po loňském hostování v anglickém Portsmouthu vrátil do kádru Lyonu, kde opět nehraje.


O útočníka francouzského mistra se údajně zajímal španělský klub Betis Sevilla, ale z přestupu prozatím sešlo. A Rada Barošovi naznačil, že by si měl najít klub, kde bude nastupovat. Jinak pro něj v reprezentaci nebude mít místo.

Jeho pozice může být problémová

"Už jeho nominace vyvolala dohady, ale menší rozehranosti jsem se u něj nebál, vždyť absolvoval celou přípravu. Shodli jsme se však na tom, že do budoucna musí se svým angažmá rychle něco dělat, protože pak by jeho pozice mohla být problémová," přiblížil kouč téma rozhovoru, které se prý stočil i na Barošovy nefotbalové prohřešky a na nepříliš vstřícné mediální chování útočníka.

O pohovoru Rady s Barošem se více dozvíte na videu:


Baroš musí hrát

"Na Barošovi je znát, že potřebuje hodně hrát, a také jsme o tom spolu hodně mluvili. Milan s tím souhlasí a chce svoji budoucnost rychle vyřešit," naznačil trenér, že by se mu líbilo, kdyby už útočník získal trvalé angažmá a tím také klid.


Hráčův manažer Pavel Paska potvrdil, že Barošovou budoucností se bude zabývat od příštího týdne. Teď by o něj mohl být zájem, svůj výkon proti Anglii korunoval gólem.

Radost mu udělali defenzivní záložníci 

Rada po utkání s Anglií chválil Radka Kováče i Jana Poláka, kteří se dobře srovnali ve středu hřiště na nezvyklých postech. "U postu defenzivnějšího hráče jsem místo Galáska uvažoval také o Rajnochovi, ale Kováč to zvládl velmi dobře. Je vidět, že na této pozici hraje pravidelně ve Spartaku Moskva," prohlásil kouč národního týmu.


Pohovory vedl i s klíčovými hráči. "Za Čechem a Rosickým jsme kvůli jejich programu dosud nemohli zajet, a tak jsem s oběma osobně mluvil. Jsou to zkušení hráči, na jejich bedrech bude hodně zodpovědnosti. A já z jejich názorů mám velmi dobrý pocit," svěřil se Rada. S kapitánem Rosickým konzultoval i jeho aktuální zdravotní stav. "Tomášova léčba sice postupuje podle plánu, ale na Severní Irsko ještě nebude připraven," oznámil. 

Rada shání telefon na Špotákovou

Reprezentační kouč ve volném čase sleduje dění v Pekingu a hodně emotivně sledoval Barboru Špotákovou ve finále oštěpařek. Rada totiž cítí vztah k Jablonci nad Nisou, kde se Špotáková narodila a kde začínala se závoděním. Tamní prvoligový klub čtyři roky vedl a dodnes mu zůstaly na severočeské město úzké vazby. "Budu se snažit nějak zjistit na Barboru telefon, rád bych jí popřál osobně," prozradil na závěr kouč.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události