Hokejisté Sparty přehráli Petrohrad 2:0 v přímém přenosu na tn.cz!

V pátek od 20:30 hod. jste měli jedinečnou příležitost sledovat živě duel z turnaje Red Bull Salute mezi pražskou Spartou a ruským Petrohradem.

Hokejisté Sparty porazili ve svém závěrečném utkání v základní skupině na turnaji v Salcburku Petrohrad 2:0 a v neděli budou hrát finále. Pražané totiž naplno bodovali i v prvním duelu ve čtvrtek proti domácímu Salcburku. V boji o triumf narazí v 19:30 na Curych či Kolín nad Rýnem.

Pražané šli do vedení na začátku druhé třetiny. Amerického brankáře Petrohradu Esche překonal Langhammer. V závěrečném dějství měl ruský tým blízko k vyrovnaní, ale Sušinského střelu v 46. minutě zastavila tyč a další akci tohoto kouzelníka s hokejkou zastavil Pöpperle. Definitivu vítězství zajistil Spartě pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou kapitán David Výborný do opuštěné klece.

Živý přenos z Rakouska pro Vás komentovali Jan Velart a Tomáš Kučera.

Výsledek:

Sparta Praha - Petrohrad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Langhammer, 60. Výborný. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1895.
Sestavy:
Sparta Praha: Pöpperle – Černošek, Cunik, Gulaši, Jerofejevs, Ptáček, Procházka, Vojta – Dragoun, Mrňa, Koreis, Ton, Kratěna, Ručinský, Podlešák, Broš, Látal, Hrdel, Výborný, Langhammer.
Petrohrad: Esche - Gusev, Pokrovskij, Zjuzin, Peretjagin, Safronov, Rjazancev, Koroljov J., Krjukov – Rychagov, Brylin, Švidkij – Gorovikov, Šiškanov, Miško – Sušinskij, Simakov, Korolev A. – Nemirovskij, Ekman, Jemelejev.

rk, TN.cz

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.