Fotbal

Real Madrid Robinha do Chelsea pustí, radost z toho ale nemá

Real Madrid Robinha do Chelsea pustí, radost z toho ale nemá

Španělský velkoklub dal brazilskému hráči zelenou k přestupu do Anglie. Chelsea ale musí splnit finanční podmínky. Vedení Realu to potvrdilo v prohlášení na oficiálních stránkách.

„Real Madrid by nikdy nedržel hráče v týmu proti jeho přání a nezbývá mu nic jiného, než vyvolat jednání o přestupu, pokud si to hráč přeje,“ stojí doslova v oficiálním stanovisku, které španělský gigant zveřejnil na svých webových stránkách. Robinho už delší dobu usiluje o přestup do londýnské Chelsea, kam si jej vyhlédl nový trenér a Robinhův krajan Luiz Felipe Scolari.

Robinho: Chci být nejlepší, v Realu to nejde

"Řekl jsem prezidentovi klubu, členům správní rady i trenérovi, že chci odejít," uvedl Brazilec v rozhovoru pro tiskovou agenturu EFE. "Chci hrát Premier League. Chelsea má skvělý tým a jejich nabídka je výhodná pro mě i pro Real. Není to o penězích, chci prostě odejít. Chci se stát nejlepším hráčem na světě, ale to není v Realu Madrid možné," míní Robinho, která má za sebou tři sezony na Santiagu Bernabeu.


Anglický tým, jehož branku hájí reprezentant Petr Čech, už dříve nabídl za Brazilcovy služby Realu 20 milionů liber (asi 613 milionů korun). Ten ale přestup zamítl. S Robinhem přitom během letního přestupového období zacházel jako s nechtěným synem. Kvůli eminentnímu zájmu o Portugalce Cristiana Ronalda z Manchesteru United jej totiž nabídl jako součást výměny a navíc mu znemožnil účast na olympijských hrách v Pekingu.

Další „moderní otrok“?

To neměli na Santiagu Bernabeu dělat. Brazilec se urazil a o své budoucnosti v bílém dresu od té doby nechce ani slyšet. Robinhův agent Wagner Ribeiro prohlásil, že si vedení Realu fotbalisty neváží a "zachází s ním jako s druhořadým hráčem". Sám fotbalista dokonce pohrozil, že i když ve Španělsku zůstane, nebude za madridský klub hrát.


"Dával jsem tu góly, vyhrál dvakrát ligu a myslím, že můj čas v Realu se nachýlil ke konci. Snad se klub dohodne s Chelsea co nejrychleji," uvedl Ronaldo.


Podobnými prohlášeními si chtěl Ronaldo vytrucovat přestup z Manchesteru do Realu a na jeho stranu se postavil i předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter. Ten dokonce Portugalcův osud označil za „moderní otrokářství“. Španělský klub byl tehdy za podporu rád, nyní se to však obrátilo proti němu.

V Madridu se už jedná

Chelsea totiž zvýšila svou nabídku na 28,4 milionu liber, tedy asi 870 milionů korun a sportovní ředitel anglického klubu už odletěl ke konečným jednáním do Madridu. „Real Madrid zná Robinhova prohlášení a hluboce jich lituje, ale zároveň k nim chová vysokou osobní a profesionální úctu. Klub se vždy k hráči choval tak, jak si zasloužil,“ stojí v prohlášení Bílého baletu. Robinho je ale podle všeho opačného názoru.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události