Hokej

"Pokračování v NHL jsem synovi rozmlouval," říká Jaromír Jágr starší

Jágrovi hokejoví kolegové se shodují na tom, že útočník Omsku vyhrál zaslouženě.

Šestatřicetiletý rodák z Kladna zaostával v polovině ankety za vedoucím Tomášem Plekancem o 32 bodů, nakonec ho však o 43 bodů předstihl. Jak to ten Jaromír vlastně dělá?


Kaberle: Jsme šmatláci!
K Jágrově devátému triumfu v anketě se vtipně vyjádřil obránce Toronta Tomáš Kabele, jenž obsadil krásné třetí místo. "Asi jsme všichni pěkný šmatláci, když měl Jarda nejhorší sezonu, jak říkal, a pořád je nejlepší! Ale vyhrál samozřejmě zaslouženě. Jednoznačně to dokázal v play-off a pro mě je momentálně jasně nejlepším českým hokejistou," vysekl mu poklonu.


Plekanec: Zklamaný nejsem
I když je Jágr pořád skvělým hokejistů, jeho letošnímu vítězství v anketě mnoho lidí nevěřilo. Po prvním kole hlasování extraligových trenérů sídlil hvězdný útočník až na páté příčce a vedoucí pozici Tomáše Plekance příliš neohrožoval. Ale jak se říká, zající se počítají až po honu. "Pro mě je druhé místo v podstatě výhra. Být vůbec v první desítce mezi takovými hráči je pro mě strašná pocta a neuvěřitelný pocit. Tím umístěním je to ještě vyšperkovaný,“ řekl Plekanec, který nechtěl slyšet ani slovo o nějakém zklamání."Rozhoduje play-off a mistrovství světa, to je důležitější než základní část. A mistrovství světa se nepovedlo týmu ani mě osobně. Těžko jsem tak mohl čekat vítězství," poznamenal k tomu útočník Montrealu Canadiens a jedním dechem dodal, že jinak považuje uplynulou sezonu za velmi vydařenou. “Z mého a týmového pohledu určitě. Dal jsem 29 gólů a hlavně jsme byli s Montrealem první ve Východní konferenci, takže to byl veliký úspěch. Nikdo v Kanadě to nečekal," pochválil své mužstvo Plekanec.


Jágr starší: Jarda v Rusku dostává zabrat
Právě o Plekance byl mezi novináři největší zájem, hlavní hvězda večera totiž chyběla – Jágr si v Omsku plnil klubové povinnosti. Cenu tak za něj musel převzít jeho otec, Jaromír Jágr starší. "Moc jsem nečekal, že zase vyhraje, protože ta sestava New Yorku nebyla tak slavná, jak se po těch jejich nákupech mohlo zdát. Nefungovalo to, vlastně si musel sám sehnat hráče k sobě a s těma hvězdama to nešlo," přemítal otec slavného útočníka.


Na to, co říkají Jágrovi rodiče k synově vítězství v anketě Zlatá hokejka, se podívejte zde:Ten musel čelit také otázkám, zda se na svého syna nezlobí, že místo návratu domů zvolil dobrodružnou anabázi v ruském Omsku. "Byli jsme takhle domluvení. Aby skončil v Americe, jsem ho hecoval už rok. Do Ameriky jsem za ním jezdil mnoho let a podle mého je v jeho věku lepší motivací hrát v Rusku. I ty tréninky a vše okolo mu dá o hodně víc než v Americe," poznamenává Jágr starší a svou myšlenku dále rozvíjí.


"Jarda mi sám říká, že teď je deset hodin denně na zimáku a dostává dost zabrat. Je o hodně lehčí, než byl vždycky v Americe, kde to byla do Vánoc taková procházka, zatímco v Rusku berou vážně každý turnaj i přátelák,“ tvrdí šedovlasý muž. “Je to tam dost tvrdé, což mu však jen pomůže. Zvlášť když se chce vrátit do reprezentace,“ poznamenává nejbližší rádce české hvězdy, jenž ale dle svých slov na jejím rozhodování nemá velký vliv. "Můj názor je jen ten poradní. To spíš s mámou všechno konzultoval, ale ta říkala také raději Rusko než Amerika," uzavírá.


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události