Fotbal

Sparťané odletěli do Atén

Český vicemistr AC Sparta Praha opustil republiku. V úterý se v Řecku utká s Panathinaikosem.

Dobře naladění, ale také plni očekávání, se jevili sparťané na ruzyňském letišti. Po bezproblémové výhře v Českých Budějovicích je v úterý čeká souboj se slavným Panathinaikosem Atény. První utkání na letenském stadionu prohráli svěřenci Vítězslava Lavičky po dobrém výkonu 1:2 a pro postup do základní fáze Ligy Mistrů tak musí na soupeřově hřišti zvítězit o dvě branky, či v případě tří a více vstřelených branek o jednu.

Kadlec doufá v rychlý gól

Nejlepší střelec Sparty v Gambrinus lize doufá, že se jeho týmu podaří vstřelit rychlou branku, která by Řeky znervóznila.
"Pokud by se nám podařilo vstřelit hned na začátku tak jednoduchý gól, jaký dal Panathinaikosu u nás, hned by vše vypadalo jinak. Dostali bychom domácí pod tlak a naše šance by se zvedly. Hlavně chceme hrát vzadu na nulu a pokusíme se tedy vstřelit první gól," řekl Kadlec, který pravděpodobně za Spartu odehraje poslední zápas.

Sparťané se nebojí

Bouřlivá atmosféra? Té se sparťané nebojí. "Naopak věřím, že nás to vyhecuje k ještě lepšímu výkonu. Máme již něco odehráno a jsem přesvědčen, že tohle nikoho z nás nepoloží. Bude to strašně těžké, ale ve fotbale se může stát vše a my uděláme pro postup skutečně vše," sdělil Kadlec. "Po vítězství v Českých Budějovicích a protržení střelecké smůly, která se na nás v uplynulých utkáních lepila, je v kabině hne veselejší atmosféra. Panathinaikos je však soupeřem z úplně jiného soudku, to víme všichni," řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Lavička: Zbraně neskládáme!

"Je to velmi kvalitní soupeř, navíc si u nás vytvořil velice dobrou výchozí pozici pro odvetu, my však zbraně v žádném případě neskládáme. Jsme odhodlání udělat maximum a o postup se ze všech sil porvat," uvedl Lavička a dodal "Domácí budou určitě hrát ofenzívně, což by nám mohlo trochu pootevřít dveře jejich obrany. Pokud tam vznikne nějaká díra, musíme ji využít. Co se týká zdravotního stavu hráčů, doufám, že všichni, kteří se po Budějovicích potýkají s problémy, budou na zápas připraveni."


Sparťané by měli do Atén dorazit v jednu hodinu odpoledne tamního času. Utkání se odehraje v úterý. Začátek je naplánován na 20:45 hod.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události