Fotbal

Dožene Brno Spartu?

V pondělní dohrávce fotbalové Gambrinus ligy na sebe narazí Brno a Mladá Boleslav.

Hledat favorita tohoto duelu by bylo více než ošidné. O trochu lepší pozici má Brno, které letošní sezonu začalo výhrou v Příbrami a jasným vítězstvím nad Libercem. V posledním zápase dokázali brněnští hráči uhrát bezbrankovou remízu na hřišti Baníku Ostrava. Boleslav se zatím trápí a ve třech zápasech si připsala pouze čtyři body za výhru nad Zlínem a remízu s Jabloncem.

Potvrdí Besta dobrou formu?

Pohledy diváků na stadionu se budou upínat hlavně na útočníka Aleše Bestu. Ten je totiž se dvěma brankami na kontě nejlepším střelcem klubu a svou bilanci by rád rozšířil i proti Mladé Boleslavi. Pokud se bude dařit jemu i jeho spoluhráčům, Brno by se mohlo dostat na vedoucí pozici v Gambrinus lize. K vedení by Brňanům pomohlo například vítězství 4:1, které si před dvěma týdny připsali s Libercem. Dva z posledních tří zápasů však Moravané s Mladou Boleslaví prohráli 0:3, takže trenér Brna Petr Uličný očekává těžké utkání. "Máme soupeři co oplácet, i když jsme na jaře v lize vyhráli v Mladé Boleslavi 3:1," uvedl Uličný.

Prolomí Boleslav střeleckou smůlu?

I mladoboleslavští mají o motivaci postaráno, protože když dokáží Brno porazit, tak se mohou na svého soupeře bodově dotáhnout. V tom ale týmu, který vede reprezentační asistent Pavel Hapal, brání slabá střelecká produktivita. Letos dokázali boleslavští proměnit pouze dvě brankové příležitosti. A to je za tři zápasy zoufale málo pro tým, který disponuje jednou z nejlepších útočných dvojic v lize. Ale souhra skvělých útočníků Pecky s Papadopulosem skřípe. Zatím se dokázal prosadit pouze druhý jmenovaný, kterému branka vynesla pozvánku do reprezentace.

Útok na poháry

Oba týmy před sezonou vyhlásily jasný cíl: Probojovat se do některého z evropských pohárů. Jak je tato vize reálná bude vidět již v pondělí na brněnském stadionu. Oba týmy totiž mají šanci poměřit se navzájem a zjistit, kdo má větší šanci bojovat o přední místa v Gambrinus lize. Zápas začíná v 17:15 hod.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události