Fotbal

Co se děje s Teplicemi?

Prezidenta klubu zklamal hlavně přístup zkušených hráčů.

V úvodním kole Gambrinus ligy přijel na Stínadla tým Českých Budějovic, který si domů odvezl potupnou “čtyřku“. Tepličtí fanoušci se jasnou výhrou namlsali, jenže dost předčasně.

Pozice trenéra Plíška je pevná


V dalších třech kolech totiž svěřenci Jiřího Plíška připomínali nesourodý a mátožný soubor, jenž měl k dalším třem bodům na míle daleko. A to hlavně díky trápícímu se útoku – Teplice si všechen střelecký prach vystřílely už v prvním kole.


Kouč Plíšek, který těsně před startem ligy nahradil ve funkci reprezentačního trenéra Petra Radu, však v ohrožení není. Alespoň to tvrdí prezident klubu František Hrdlička.“Samozřejmě vnímám, že naše výkony jdou směrem dolů, ale Plíškova pozice je stále pevná. Po třech nevydařených zápasech se nemůžeme zabývat otázkou trenéra. My se zabýváme otázkou hráčů,“ nastiňuje severočeský boss, kde jeho mužstvo nejvíc tlačí bota.

Zkušení hráči mě zklamali

“Zklamali mě starší a zkušení hráči,“ říká na rovinu Hrdlička. “Oni měli být těmi, kdo rozhodoval poslední zápasy. Když už nic jiného, tak Příbram měli přehrát svou kvalitou a herní praxí,“ má jasno Hrdlička.


I když je však s výkony svých dobře placených podřízených nespokojen, k finančním sankcím sáhnout zatím nehodlá. "To vůbec ne, pořád jsme na začátku sezony. Navíc těsně před ní jsme vyměnili trenéra, takže jsme si vědomi, že všechno bude chvíli trvat. Spokojeni sice nejsme, ale v tomhle směru zůstáváme v klidu,“ říká diplomaticky.


Na otázku, zda se Plíšek často radí se svým zkušenějším kolegou Radou, nezná odpověď. “To nevím. Myslím si, že oba teď mají hodně svých starostí. Určitě spolu asi hovořili, ale že by se spolu o něčem radili, tak takové informace nemám,“ uzavírá Hrdlička.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události