Fotbal

Potvrzeno: Kmoch skončil v Budějovicích!

Českobudějovický trenér Jan Kmoch se stal prvním odvolaným koučem v letošní sezoně Gambrinus ligy.

SK Dynamo České Budějovice je po čtyřech kolech na posledním místě ligové tabulky. Klub zatím dokázal jen jednou remizovat, navíc s ligovým nováčkem Bohemians, a s hrozivým skóre 1:11 se krčí na posledním místě ligového pelotonu. Proto se v Českých Budějovicích rozhodli razantně zasáhnout do týmu a odvolat trenéra Jana Kmocha i jeho asistenta Ondřeje Lungu! "Je to zklamání. Upřímně jsem čekal, že dostanu větší prostor na koncepční práci. Do klubu přišlo osm nových lidí, ten tým se teprve rodil," řekl odvolaný kouč.


Jihočeský tým dočasně povede trenér brankářů Petr Skála. Informaci potvrdil sportovní manažer klubu. "K dnešnímu dni jsme skutečně ukončili spolupráci s trenérem Janem Kmochem a jeho asistentem," uvedl Roman Rogoz na oficálním webu budějovického klubu.Kmoch o konci nepřemýšlel

"V úterý ráno mi Karel Poborský jako šéf představensta klubu oznámil, že končím. Je to prý rozhodnutí celého vedení klubu, ale já o konci nepřemýšlel. Normálně jsem byl o víkendu sledovat další soupeře Dynama. Viděl jsem zápas Zlína, stejně jako Mladou Boleslav a v úterý jsem byl připravený vést trénink," poznamenal Kmoch. 
Nasbírané informace o budoucích protivnících tak předá Petru Skálovi. "Už jen vyklidím věci a do konce týdne vyřídím nějaké administrativní náležitosti," dodal.

Příčina neúspěchu? Individuální chyby

Trenér Kmoch si uvědomuje, že jeho tým srážely hlavně školácké chyby. "Při zápasech jsme dělali na hřišti plno individuálních chyb. Takové nejsou vidět pomalu ani v krajském přeboru. Obranná fáze hry prostě nefungovala," naznačil příčiny krachu Kmoch, ale ihned zdůraznil, že si stojí za tím, že herní systém byl nastavený správně. "Vedení klubu by se mělo zamyslet nad tím, proč se neprosazují hráči, kteří v létě přišli, stejně jako nad dalším posílením kvalitními hráči. Kvantita v klubu je, stejně jako kvalitní juniorka," dodal.

Kdo nahradí Kmocha?

Zájem o trenérské křeslo prý projevilo několik tuzemských trenérů, do úterního rána se ale budějovičtí ještě definitivně s nikým nedohodli.
Podle zákulisních informacích se v Budějovicích skloňují hlavně jména Tobiáš a Levý. V Budějovicích by preferovali angažování internacionála Stanislava Levého, ten se ale přiklání k tomu, že nabídku nepřijme, protože má možnost jít trénovat do jiného českého klubu. Zvažuje také nabídku Dunajské Stredy. Mnohem pravděpodobněji se jeví angažování tradičního spasitele Pavla Tobiáše, který je vždy připraven pomoci klubu svého srdce.

Není to v trenérovi, je to v nás, říkají hráči

"Tohle prostě není v trenérovi, to je v nás,“ říká sebekriticky útočník Tomáš Sedláček, zatím jediný hráč týmu, který se dokázal v nové sezoně trefit do branky soupeře. Přidává se k němu i kapitán týmu David Horejš: "To skóre je hrůzostrašné a ani předvedená hra není úplně ideální,“ sypal si popel na hlavu. A hráči asi mají pravdu, protože v minulé sezoně byl Kmoch velmi úspěšný. S rezervním týmem Sparty totiž dokázal postoupit z ČFL do druhé nejvyšší soutěže.

TN.cz s přispěním Martina Štěpánka
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události