Fotbal

Baroš jde hrát do Turecka. "Je to moje nejlepší smlouva," říká

Baroš jde hrát do Turecka. "Je to moje nejlepší smlouva," říká
Zdroj: tn.cz

S klubem Galatasaray Instanbul se Baroš dohodl na tříleté smlouvě, kterou podepíše ve čtvrtek.

Nikoliv Španělsko, nýbrž horkokrevné Turecko! Tak zní nová destinace fotbalového útočníka Milana Baroše. Ten definitivně opouští Lyon a přestupuje do Galatasaraye Istanbul.

Má velkou šanci pravidelně hrát

"Jednání o přestupu do Galatasaray nebyla vůbec jednoduchá a jsem velmi šťastný, že to takhle dopadlo. Je velmi důležité, že si mě trenér Michael Skibbe přeje a mám velkou šanci pravidelně hrát," řekl Milan Baroš.


Paska: Baroš dostal přednost před Morientesem!


Velkou radost z přestupu má i manažer českého fotbalisty Pavel Paska, i když jednání byla složitá. "Bylo to komplikované, protože jsme jednali deset hodin v kuse, ale nakonec jsme velmi spokojeni,“ uvedl Paska. Paska také uvedl, že Baroš byl jedním z pěti útočníků ve hledáčku tureckého giganta. "Galatasaray měl vytipovaných pět hráčů. Podle mých infortmací byl mezi nimi i Morientes, ale vedení se nakonec rozhodlo pro Milana. Trenér Skibbe si cení bojovnosti a nasazení, které Milan předvádí na hřišti."


O klubu je dobře informován, radil se i s Kewellem

"Přestup jsme konzultovali s hráči, které známe. O situaci v klubu jsem byl dobře informován. Mluvil jsem o tom třeba s Harrym Kewellem, s nímž se znám z Liverpoolu. On také v létě přestoupil do Galatasaray. Probírali jsme to také s portugalským reprezentantem Fernandem Meirou, který předtím hrál ve Stuttgartu. Přestoupit do Galatasaray je dobré rozhodnutí," doplnil Milan Baroš.


"Je skvělé, že přicházím do klubu, který pravidelně hraje Champions League a pokud si vybojuju místo v základní sestavě, tak se mi nezavřou dveře do reprezentace, což se mohlo stát. S novým koučem Petrem Radou jsme o tom dost podrobně mluvili. S manažerem Pavlem Paskou jsme dosáhli i velmi dobrých podmínek tříletého kontraktu. Můžu říct, že je to moje nejlepší smlouva," dodal Baroš.


Zdroj: tn.cz


Francouzské trápení skončeno


Pro Baroše je zpráva o přestupu rajskou hudbou. A také vysvobozením z francouzského zajetí. Jeho současný zaměstnavatel Olympique Lyon totiž o vyhaslého útočníka již dlouhou dobu nestál a nijak se tím netajil.


V nadcházející sezoně hodlá sázet na útočnou dvojici Karim Benzema-Frédérik Piquionne, navíc kvalitních střelců měl vždy dostatek. Držet si tak Baroše, jenž se od EURA 2004 stále hledá, by znamenal zbytečný luxus.


Portsmouth ho nevzkřísil


Český útočník už v týmu francouzského mistra nebyl ani na jaře, kdy hostoval v anglickém Portsmouthu. Jenže ani průměrný klub Premier League v Barošovi nevzkřísil jeho velký potenciál, kvůli kterému o něj kdysi usilovala půlka Evropy.


I když tak rodák z Vigantic na jaře vyloženě nepropadl a zahrál si i na červnovém mistrovství Evropy, Portsmouth o něj neměl dále zájem a raději angažoval dlouhána Petera Croucha z Liverpoolu. Baroš putoval zpět do Francie, ale hned si maloval, jak nabere směr Pyrenejský poostrov…


Betis už neměl zájem, našel si jiného


Tím “vyvoleným“ klubem měl být Betis Sevilla, z plánovaného přestupu ovšem brzy sešlo. Španěly zřejmě odradily přemrštěné požadavky Lyonu i, kulantně řečeno, nepřesvědčující výkony českého reprezentanta. Místo Baroše se tak začali soustředit na získání Mexičana Nery Castilla ze Šachťoru Doněck, který léto strávil na hostování v Manchesteru City. Vinou zranění však neměl šanci se tam prosadit.


Baroš na Castilla ale dlouho žárlit nemusel. Na Španělsko rychle zapomněl a zamířil podstatně víc na východ – do Galatasaraye Istanbul. S tureckým mistrem se dohodl na tříleté smlouvě a odletět by tam měl již ve čtvrtek.


Poměrně rychle tak zareagoval na nedávný pohovor s reprezentačním koučem Petrem Radou, který mu jasně řekl, že pokud si nenajde klub, za který bude pravidelně nastupovat, národní výběr bude muset sázet na jiné borce. Baroš to tedy vyřešil po svém a rychle se dohodl na angažmá v Istanbulu.


Přejme si, aby mu to tentokrát konečně vyšlo. Díky svým skandálům na sebe upozornil už dost, teď je čas zviditelnit se i na hřišti. A třeba na tom tureckém…


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události