Hokej

VIDEO: Hokejová Slavia chce být v první šestce

Slavia na obhajobu příliš nemyslí, důraz klade na účinkování v Lize mistrů.

Tisková konference hokejového mistra se nesla v duchu vzpomínání na vydařenou sezonu a plánování cílů na tu nadcházející.


Slavia znatelně navyšuje rozpočet


Slavii čeká v nové sezoně spousta práce, bojovat bude hned na dvou frontách - v Evropě i v extralize. Uspět by chtěla v obou soutěžích a na smělé plány má nárok, pražský klub stabilizoval hráčský kádr a razantně zvýšil rozpočet. Ten činí 145 milionů korun, což je o 29 milionů víc než v minulé sezoně. “Hlavní zásluhu na tom má loňský ročník, který pro nás byl úspěšný jak sportovně, tak i ekonomicky,“ říká Tvrdý a ve vzpomínkách se vrací o pár měsíců zpět.


“Minulá sezona byla báječná, jen těžko v budoucnu zažijeme tak krásný příběh, abychom semifinále i finále vyhráli v sedmém domácím zápase,“ připomíná slávistické tažení za titulem.


Hlavním cílem je úspěch v Lize mistrů


Jenže to už je minulostí, na dveře klepe nový ročník a v něm Slavia mezi favority nepatří. Jak se zdá, těžkou hlavu si z toho nedělá. “V první fázi je pro nás důležitá hlavně mezinárodní scéna. Chceme uspět v nově vzniklé Lize mistrů, mým tajným cílem je postup do semifinále,“ poodkrývá priority klubu jeho prezident.


Ve stejném duchu mluví i trenér a generální manažer Vladimír Růžička. “Chceme se dostat ze skupiny. Ale víme, že nás čekají velmi těžké zápasy,“ poukazuje kouč červenobílých na kvality soupeřů – švédského Linköpingu a švýcarského Curychu.


Zdroj: Dušan Vrbecký


Cíle v extralize? Být do šestého místa


Co se týče extraligy, Slavia je ve svých prohlášení o dost zdrženlivější. “Víme, že týmů usilujících o titul bude víc. My chceme hrát v horní polovině tabulky a mít klid, abychom do play-off mohli jít dobře naladěni,“ podotýká Tvrdý. “Budeme sice obhajovat titul, ale naše cíle jsou jasně dané. Chceme patřit do první šestky, která se v klidu dostane do play-off,“ doplňuje Růžička.


A stejně opatrná slova volí i kapitán Josef Beránek, jenž upozorňuje na fakt, že hodně mužstev posílilo o zkušené hráče a své kádry ještě více rozšířilo. Cestu k úspěchu však vidí někde jinde.


“Minulá sezona se nám tak vydařila, protože měla jednu zásadní věc – dařilo se nám hned od začátku. Po těch špatných výsledcích v přípravě jsme měli trochu strach, v lize jsme se ale skvěle nastartovali. Když se nám to podaří i letos, bude to dobré,“ věří slávistický útočník.

hum, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události