Fotbal

VIDEO: Trenérem Českých Budějovic se podle očekávání stal Tobiáš

Stanislav Levý převzít poslední tým ligy odmítl, volba tak padla na Pavla Tobiáše

Bezvládí v kabině Českých Budějovic němelo dlouhého trvání, hráči už znají jméno svého nového lodivoda.


Ani ne 24 hodin po odvolání Jana Kmocha vedení klubu potvrdilo, že novým koučem mužstva se stane dosavadní šéf mládeže Pavel Tobiáš. Jeho asistenty budou Karel Musil, Jiří Lerch a Pavel Skála.


První volbou byl Levý


Jako první byl Jihočechy osloven někdo jiný – explzeňský kouč Stanislav Levý. Zkušený trenér, jenž působil i několik let v Německu, však nabídku odmítl.


"V české lize je jen šestnáct mužststev, trenérů je mnoho a každé nabídky od prvoligového týmu je nutné si vážit. Jenže vedení Českých Budějovic si přálo, abych tuhle práci přijal ihned a už v úterý vedl trénink. A to nebylo možné,“ řekl Levý, který byl na jaře sesazen z trenérské židle v Plzni, ale v západočeském klubu mu stále běží smlouva.“Jsou tam ještě nějaké závazky, které má Viktoria vůči mně a já vůči Viktorii,“ potvrdil Levý. “V tak krátkém čase zkrátka nebylo možné na tu nabídku kývnout, i když jsem zásadně proti nebyl."


Nabídku z Budějovic čekal už v létě


Levý přiznává, že nabídku od šéfa klubu Karla Poborského, aby převzal českobudějovické mužstvo, čekal již před sezonou.


"Upřímně řečeno jsem očekával, že mě vedení Českých Budějovic osloví už v létě. Kdybych si tým mohl sám připravit a doplnit kádr podle svých představ, pak jde o úplně jinou záležitost. Ale v tuto chvíli jsme na okamžitý požadavek pozitivně reagovat nemohl,“
krčí rameny.


“Navrhl jsem, aby v důležitém sobotním zápase ve Zlíně mužstvo vedl provizorně někdo. Já bych si mezitím vyřešil záležitosti v Plzni a pak bych mužstvo převzal. Po utkání ve Zlíně nastane reprezentační přestávka, během níž by se dal s mužstvem udělat kus práce,“ věří Levý.


“Ale pod takovým časovým tlakem se situace řešit nedala," uzavírá vyrovnaně.


Tobiáš: Čeká nás tvrdá práce


Vedení klubu se rozhodlo, že na Levého čekat nebude a oslovilo prověřeného Tobiáše, který jihočeské mužstvo už několikrát trénoval. Naposledy před dvěma lety, což byla také jeho vůbec poslední prvoligová štace."Rozhodli jsme se pro něj, protože je to kvalitní a úspěšný trenér, který má navíc s působením v Dynamu velké zkušenosti," uvedl sportovní manažer klubu Rogoz.


"Čeká nás hodně tvrdé práce a budeme muset najít s mužstvem společnou řeč," konstatoval po svém jmenování Pavel Tobiáš, kterému budou asistenty vykonávat Karel Musil, Jiří Lerch a Pavel Skála. "Ani chvíli jsem neváhal. Jsem Budějovičák, je to srdeční záležitost. Zároveň však i velká zodpovědnost. Musím udělat vše pro to, abychom začali hrát tak, aby Budějovice byly každému důstojným soupeřem a ne outsiderem," dodal Tobiáš.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události