Fotbal

Potvrzeno: Kadlec přestupuje do Leverkusenu

Potvrzeno: Kadlec přestupuje do Leverkusenu
Zdroj: TN.cz

Dlouho známá věc se definitivně potvrdila. Sparťan Michal Kadlec nabral směr Leverkusen.

Vypadnutí ze třetího předkola Ligy mistrů s řeckým Panathinaikosem Atény přináší první důsledky. Podle očekávání ze Sparty odchází jeden z jejích nejlepších fotbalistů – reprezentační obránce Michal Kadlec.


O chystaném přestupu do Bayeru Leverkusen jsme vás informovali už dříve, v úterý ráno však transakci oficiálně potvrdil hráčův manažer Pavel Zíka.


Projde lékařskou prohlídkou a podepíše smlouvu


"Michal v poledne odlétá do Leverkusenu, kde absolvuje lékařskou prohlídku a podepíše smlouvu," řekl Zíka médiím jen několik hodin po prohraném zápase Sparty v Aténách.


Do bundesligového klubu odchází na roční hostování s opcí na přestup.

Logický krok k naplnění klubové kasy


"Jsme na devadesát devět procent dohodnutí, k podpisu smlouvy by ale mělo dojít až příští týden," řekl minulý týden tiskový mluvčí Sparty Jakub Otava.


Proč letenští s přestupem tak dlouho čekali, je jasné – chtěli si Kadlece udržet do finální bitvy o Ligu mistrů v Aténách.


Tu Sparta prohrála a miliónový sen se jí tak rázem rozplynul, na což reagovala podle očekávání a několikaleté praxe: neúčast v Champions league = prodej nejcennější hvězdy týmu.


"Pokud by Sparta postoupila, třeba bych ještě zůstal," přiznal sám fotbalista.


Kadlecův odchod visel na vlásku už dlouhodobě


Tentokrát tedy padla volba na Kadlece, o jehož odchodu ze Sparty se mluví už nejméně jeden rok. Nejblíže k jeho získání měl loni v létě Celtik Glasgow, k dohodě mezi kluby ovšem nedošlo.


Kadlec si Gambrinus ligu zahrál v dresu dvou klubů - na čtyřleté působení ve Slovácku navázal třemi roky ve Spartě. Za reprezentaci dosud odehrál osm utkání a vstřelil v nich jeden gól.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události