Fotbal

Mizerná koncovka stála Spartu postup

Fotbalisté Sparty Praha se loučí s Ligou mistrů. Proč? Protože neumí dávat góly.

Fotbalisté Sparty Praha si Ligu mistrů nezahrají. V úterní odvetě třetího předkola prohráli letenští na hřišti řeckého Panathinaikosu 0:1 a po domácí prohře 1:2 se s milionářskou soutěží loučí.

První "obětí" pádu letenských je Michal Kadlec

Kvůli neúčasti v prestižní fotbalové soutěži bude Spartě v klubové pokladně chybět více než sto milionů korun. Právě tato "díra" v rozpočtu výrazně urychlila jednání o odchodu Michala Kadlece. Podle posledních informací už mladý obránce podepsal smlouvu s bundesligovým Leverkusenem. Nic z toho se však nemuselo stát, nebýt střelecké impotence letenských fotbalistů.

Jediné, co chybělo, byly góly

V úterní odvetě na hřišti řeckého rivala byla Sparta o poznání lepší než Panathinaikos. Na rozdíl od prvního zápasu na Letné dokázali hráči do puntíku realizovat taktické záměry trenéra Lavičky. "Neměli jsme jinou možnost než být aktivní. Domácí výsledek určil naše plány," potvrdil letenský kouč po zápase.


Sparťané nabídli věrným fanouškům, kteří do Řecka zavítali, výživné fotbalové menu, kterému však něco chybělo. „Jo, bez soli to nebude nikdy ono,“ zní notoricky známá „hláška“ kuchaře z pohádky Byl jednou jeden král. V případě českého klubu by bylo na místě říct, „Jo, bez gólů to nebude nikdy ono“. Letenští totiž předváděli pestrý fotbal, kterému chybělo jediné, góly.

Mrzet budou zejména neproměněné šance ze závěru utkání

Plán trenéra Lavičky zněl jasně, zaskočit soupeře gólem, který by ho mohl rozhodit. Jenže ten by sparťané v Aténách nevstřelili zřejmě ani tehdy, pokud by zápas trval dvojnásobnou dobu. O neproměněných šancích se bude zdát především dvojici Slepička a Došek, kteří v závěru utkání dokázali spálit stoprocentní příležitosti.


"Jsme ohromně naštvaní. Ukázalo se, v čem byl jediný rozdíl mezi oběma týmy. Promarnili jsme skutečně velké šance, přitom bojovat o Ligu mistrů se tu skutečně dalo," řekl dvoumetrový Došek, který nastoupil ve druhém poločasu a hru letenských výrazně oživil.


"Je to obrovská škoda, protože bychom tím domácím připravili těžké chvíle a mohlo se toho ještě hodně stát. Jenže neproměnili jsme a jsme ze soutěže venku. Věřím však, že dnešní porážku i vyřazení dokážeme přetavit do zkušeností, které bychom využili v lize i Poháru UEFA," hodnotil zpackaný závěr zápasu trenér Vítězslav Lavička.


Vyřazením sparťané už potřetí za sebou propadli do "druhé evropské ligy" v podobě Poháru UEFA. Ten sice přináší také měření se zahraničními kluby, hodně zkušeností a emocí i zábavy pro diváky, ale přece jen zůstává ve velkém stínu Ligy mistrů. Nemluvě o lukrativních částkách, které by prestižní soutěž slibovala.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události