Fotbal

VIDEO: Slávisté mohou jen získat

Ve středu se odehraje odvetný zápas třetího předkola Ligy mistrů Slavia - Fiorentina. Podaří se Slavii podruhé postoupit do elitní soutěže?

"Nemáme co ztratit,“ zní unisono ze slávistické kabiny. A sešívaní mají pravdu, protože postup přes Fiorentinu by se rovnal fotbalovému zázraku. A štěstí si už svěřenci trenéra Jarolíma vybrali v minulé sezoně, když šťastně postoupili přes Ajax Amsterdam. Smazat manko 0:2 proti Fiorentině tak zřejmě bude nad hranicí možností slávistické družiny.

Slávisté budou hrát ofenzivně

Ideální scénář utkání? Rychlá branka v síti soupeře. Proto Slavia nastoupí od začátku zápasu se dvěma útočníky. "O rozestavení pouze s jedním hrotem jsem neuvažoval, pohrneme to dopředu. Musíme být dostatečně agresivní a důslední," řekl slávistický lodivod Jarolím. "Musíme do utkání vstoupit aktivně a dokázat dostat Fiorentinu pod tlak,“ doplnil kapitán Erich Brabec. Pokud by se slávistům podařilo vstřelit rychlou branku, doufají že Fiorentina znervózní a to bude šance pro vstřelení druhé branky. "Nemáme co ztratit, můžeme jen získat a v tom je naše výhoda," myslí si Jarolím.

Fiorentina si možnost vyřazení nepřipouští

Tradičně velmi sebevědomí Italové vůbec nepochybují, že to budou oni, kdo postoupí do hlavní fáze Ligy mistrů, i přes to, že jim bude chybět ostrostřelec Mutu. "Samozřejmě, že jsme sem přijeli pro postup do dalšího kola, ale chceme tu zároveň vyhrát. Absolutně si nepřipouštím, že bychom prohráli," prohlásil rezolutně trenér Cesare Prandelli. "V posledních zápasech jsme několikrát hráli i bez Mutua a šlo nám to i bez něj. Není důvod se obávat,“ dodal Prandelli.


Slávisté se budou spoléhat na fakt, že by je italský tým mohl podcenit. Podle trenéra Prandelliho ale nic takového nehrozí. "Musíme mít k zápasu přístup jako k jakémukoliv jinému. Nesmíme povolit, je potřeba hrát pořád dopředu," řekl kouč Fiorentiny. "Rozhodně nejsem klidnější kvůli tomu, že vedeme 2:0. Je to stejně důležitý zápas jako ve Florencii a tak k tomu musíme přistoupit," doplnil gólman Sebastien Frey.

Bude Eden vyprodaný?

Slávisté doufají, že je proti Fiorentině požene plný stadion Eden. Všichni si přejí minimálně dvacetitisícovou návštěvu. K tomu by měl pomoci i fakt, že utkání nebude vysílat žádná z českých stanic. "Se žádnou z českých stanic jsme se nedohodli na podmínkách,“ uvedl mluvčí klubu Ondřej Zlámal.


Situace tak velmi nápadně připomíná scénář z minulé sezony, kdy slávistické vedení žádalo za přenos utkání s Žilinou přemrštěnou částku, aby na stadion nalákalo co nejvíce lidí. Takový postup vůči vlastním fanouškům, kteří nemohou na stadion dorazit, je jako bodnutí kudlou do zad. "Je to hnus. Bydlím daleko od Prahy a nemám šanci se na zápas dostat. Tak takhle si Slavia váží mé podpory?,“ uvedl slávistický fanoušek, který si nepřál být jmenován.


Utkání začíná ve 20:45 a bude jej řídit trojlístek francouzských rozhodčích v čele s Bertrandem Layekem. V případě neúspěchu musejí slávisté zapomenout na bonus přes sto milionů korun za účast v elitní soutěži a zahrají si alespoň v Poháru UEFA.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události