Fotbal

Tottenham získal Pavljučenka, odchod Berbatova má zřejmě zelenou

Ruský fotbalový útočník Roman Pavljučenko přestoupil do Tottenhamu Hotspur.

Jedna z fotbalových komet, které vyletěly k nebi během červnového mistrovství Evropy - ruský útočník Pavljučenko, přestoupil do Tottenhamu Hotspur. Podle serveru BBC za něj majitelé londýnských "Kohoutů" zaplatili 14 milionů liber (428,6 milionu korun).


Do Kyjeva neletěl, shání víza do Anglie


Anglický klub se tak po dlouhých tahanicích konečně dočkal příchodu koncového útočníka, o něhož usiloval celé přestupové období.


"Můžu potvrdit, že odcházím do Tottenhamu.Podepsal jsem smlouvu," potvrdil již bývalý fotbalista Spartaku Moskva, který s týmem už neodletěl ani do Kyjeva, kde Spartak čekala odveta třetího předkola Ligy mistrů proti místnímu Dynamu.


"Všechno se seběhlo tak rychle, že jsem se ani nestihl rozloučit se spoluhráči," poznamenal Pavljučenko.


Berbatův přestup otázka dnů?


Přestup ruského útočníka znamená posun hned v několika dalších věcech.


Zaprvé Kohouti definitivně ztrácí zájem o Pavljučenkova kamaráda z reprezentace, petrohradského Andreje Aršavina, zadruhé se zřejmě výrazně přiblížil odchod Dimitara Berbatova.Ten již několik týdnů enormně usiluje o přestup do Manchesteru United, Tottenham ho však odmítal pustit. Hlavním důvodem negativního postoje byl fakt, že po odchodu Robbieho Keana do Liverpoolu byl bulharský útočník jediným klasickým střelcem týmu.


To už však neplatí, do mužstva přišel typově podobný Pavljučenko.


Je jasné, co to asi znamená…


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události