Fotbal

Michal Kadlec: Bundesliga pro mě byla vždy prioritou

Reprezentačního obránce Michala Kadlece mrzí smutné loučení se sparťanským dresem.

Leckdo by čekal, že z jeho hlasu bude sálat nadšení, ale není tomu tak. V Kadlecovi momentálně převládá spíš hořkost ze sparťanského nezdaru v Aténách, než radost z přestupu do Leverkusenu, kde podepsal smlouvu na jeden rok s opcí.


Na Panathinaikos jsme měli


“Pocity mám smíšené. Samozřejmě jsem za přestup do Leverkusenu moc rád, ale zatím mě stále hodně mrzí vyřazení z Ligy mistrů. Je to škoda, se Spartou jsem se chtěl rozloučit lépe,“ říká smutně Kadlec.


“Nebude se mi na to vzpomínat lehce. A to i vzhledem k tomu, že jsme měli možnost v Řecku vyhrát 2:0 a postoupit. V součtu obou zápasů podle mě Panathinaikos nebyl lepším týmem, ale měl vysokou efektivitu šancí. Z minima vytěžil maximum, a to rozhodlo,“ shrnuje neúspěšnou cestu Sparty za miliónovou soutěží.


Zdroj: TN.cz


Budesligu mám zmapovanou


V novém působišti se levý obránce pokusí na zklamání co nejrychleji zapomenout. “Pořádně si můj přestup užiju, až přijdu na jiné myšlenky,“ podotýká třiadvacetiletý fotbalista, který se nikdy netajil tím, že právě Německo považuje za ideální destinaci ke svému dalšímu fotbalovému růstu.


“Je to logické. Žil jsem tam sedm let, umím jazyk a trochu znám tamní mentalitu. Bundesligu mám zmapovanou jako žádnou jinou soutěž v Evropě, proto pro mě byla vždycky prioritou,“ potvrzuje Kadlec.

Rozhodl seriózní přístup


O Leverkusenu má aktuální informace a dobře ví, do čeho jde. “S trenérem jsem mluvil už dříve. Volal mi, že by mě chtěl do týmu, a zástupci klubu okamžitě přiletěli jednat do Prahy. Z toho jednání jsem měl velmi dobrý pocit, což také nakonec rozhodlo,“ podotýká Kadlec a dodává, že se o Leverkusenu bavil i s mladoboleslavským Michalem Papadopulosem.


“Dával mi nějaká kontaktní čísla na lidi, které bych tam mohl potřebovat. Díval jsem se i na internetové stránky klubu, ale jak říkám, já Leverkusen znám. Stejně jako jeho stadion, kde jsem hrál se Spartou i s jedenadvacítkou,“ uzavírá talentovaný fotbalista.


Vyjádření hráčova otce Miroslava Kadlece:


"Samozřejmě mě těší, že se syn dostal tak vysoko. Zná dokonale prostředí a nebude mít žádné problémy se aklimatizovat - bude to pro něj otázka týdne, maximálně čtrnácti dnů. V Německu se cítí jako doma, herní styl praktikovaný v bundeslize mu bude vyhovovat."hum, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události