Fotbal

Michal Kadlec: Rád bych se jednou vrátil do Sparty

Na Vaše dotazy odpovídala v on-line rozhovoru nová posila bundesligového Leverkusenu Michal Kadlec.

Obránce fotbalové Sparty Michal Kadlec opoustil pražský klub a přestěhoval se do německé Bundesligy. Minimálně jeden rok bude oblékat dres Bayeru Leverkusen. Mezi největší úspěchy reprezentačního obránce patří zisk dvou ligových titulů a dvou vítězství v Poháru ČMFS se Spartou. Na reprezentační úrovni se zúčastnil nedávného mistrovství Evropy.

V Leverkusenu bude hrát na stejném postu

Michal Kadlec se od trenéra Bayeru Leverkusen dozvěděl, že s ním počítá na postu levého obránce. Co se týče fotbalové reprezentace, tak jeho osud má v rukou reprezentační kouč Petr Rada. Michal také uvedl, že pokud by měl v semifinále mistrovství Evropy kopat penaltu jako jeho otec, troufl by si na ni. Dále se svěřil, že do Slavie by nikdy nepřestoupil a že by rád zakončil kariéru ve Spartě a ve Slovácku. Další odpovědi naleznete, když kliknete na odkaz níže.


Rozhovor


Německé prostředí zná dobře

Syn bývalého reprezentanta Miroslava Kadlece prožil díky angažmá svého otce dětství v Německu. Svou profesionální fotbalovou kariéru zahájil v klubu 1. FC Slovácko. V české lize debutoval v zápase proti Baníku Ostrava. V lednu 2005 odešel do Sparty.


V roce 2007 byl poprvé nominován do reprezentace a objevil se v zápase kvalifikace na Euro 2008 v Praze proti Slovensku, kde se uvedl nešťastnou vlastní brankou. Naposledy za národní tým nastoupil minulý týden proti Anglii ve Wembley, kde Češi uhráli cennou remízu 2:2.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události