Fotbal

Brankář Marek Čech přestoupil do Lokomotivu Moskva

Český gólman opouští po dvou letech jiný ruský klub Vladivostok.

Fotbalový brankář Marek Čech opouští Vladivostok a bude působit ve špičkovém ruském klubu Lokomotiv Moskva.

Nabídka Lokomotivu se nedala odmítnout

"Za dva roky ve Vladivostoku jsem si na mnohé věci zvykl, poznal nové lidi a s klidným svědomím mohu říct, že jsem chytal za dobré mužstvo. Možnost hrát v ruské Premier lize bylo pro mne velkou výzvou. Přesto teď když přišla nabídka Lokomotivu, tak jsem nemohl váhat. Taková šance může přijít jednou za život, když má o vás zájem dobrý a ambiciozní klub. Samozřejmě se budu snažit v novém klubu prosadit," prohlásil Marek Čech, někdejší opora Liberce.

V Moskvě se bude potkávat s dalšími krajánky

Gólman si polepší nejen co se týče fotbalové kvality. Bude mít blíž i řadu krajanů. "V Lokomotivu sice nehrají žádní další fotbalisté z Česka, ale v jiných moskevských klubech ano," těšil se dopředu na kamarády z Česka zkušený gólman. V novém působišti by měl brzy podepsat víceletý kontrakt.


Dvaatřicetiletý brankář odchytal v této sezoně ruské nejvyšší soutěže osmnáct zápasů a inkasoval v nich 22 branek. Vedení vladivostockého klubu na internetových stránkách českému gólmanovi poděkovalo za skvělé služby a popřálo mu mnoho úspěchů v novém angažmá. Mezi největší úspěchy Marka Čecha patří zisk mistrovského titulu se Slovanem Liberec v létě roku 2006.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události