Fotbal

Slavisté nedali ve dvou zápasech Fiorentině gól a v Lize mistrů končí

Slavisté nedali ve dvou zápasech Fiorentině gól a v Lize mistrů končí

Trenér Slavie Karel Jarolím po vyřazení Slavie uznal, že Fiorentina postoupila zaslouženě.

"Musím sportovně uznat, že soupeř byl lepší a zaslouženě postoupil do Ligy mistrů. Mrzí mě hlavně to, že se nám nepodařilo vstřelit brzy branku, jak jsme si plánovali. V prvním poločase nás brankář Vaniak podržel při vyložených šancích soupeře. Ve druhé poločase byl v dobré pozici Černý. Kdyby dal gól, mohl být závěr ještě dramatický," konstatoval trenér Jarolím.


"Fiorentina je velmi kvalitní mužstvo, které je řazeno k favoritům italské ligy. Ve druhém poločase měli Italové hru pod kontrolou a nám docházely síly. Tentokrát jsme neměli tolik štěstí jako třeba v loňském roce s Ajaxem Amsterdam," dodal kouč červenobílých.

Necid není Vlček

Slávistický kouč přiznal, že v současnosti nemá takového hráče, jako byl před rokem Stanislav Vlček, který rozhodl o postupu přes Ajax. "To, co jsme si slibovali od Necida, se nesplnilo. Měl to hodně těžké," řekl Jarolím.

Vaniak: Rozhodl první zápas

"Klíčový byl první zápas a ten jsme nezvládli. Fiorentina ale ani do odvety nepřijela s tím, že bude jen bránit a zaslouženě postoupila," řekl upřímně Martin Vaniak. V prvním poločase chytil soupeři tři gólové šance a držel naděje "sešívaných" až do konce. "Od toho tam jsem. Vlastně jsem v týmu nejzkušenější a v takových zápasech musíte chytit něco navíc, a to se mi povedlo," uvedl sedmatřicetiletý brankář.


Slavia byla hlavně ve druhém poločase mnohem aktivnější, ale svou převahu nedokázala gólově vyjádřit. "Byli jsme odvážnější a kluci do toho dali všechno, vždyť na konci měli někteří křeče. Jen škoda, že tam nepadla aspoň jedna branka. Když už jsme nemohli postoupit, tak jsme mohli aspoň vyhrát," litoval po bezbrankové remíze Vaniak.

I záložník Černý litoval neproměněných šancí

"Škoda, že jsme nadali gól. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel je nedokázali proměnit. Kdybychom dali gól, mohlo to vypadat jinak," prohlásil po utkání Jaroslav Černý. Po více než hodině hry byl právě Černý ve velké příležitosti, ale nedal. "Bohužel jsem to špatně trefil," krčil rameny smutný fotbalista. Zároveň však sportovně přiznal, že soupeř byl kvalitnější. "Fiorentina ukázala v obou zápasech svou kvalitu, také u nás se snažila útočit a byla nebezpečná.“


Černý věří, že když se nepodařilo postoupit do základní skupiny Ligy mistrů, tak aspoň v Poháru UEFA se Slavia bude chtít prezentovat kvalitním fotbalem. "Určitě bereme i Pohár UEFA a chceme hrát dál dobře. Bylo by dobré postoupit do skupiny," přeje si Černý.

Prandelli: Hlavní pro nás byl postup

Kouč hostů Cesare Prandelli mohl být spokojen i s bezbrankovou remízou. "Nevyhráli jsme, ale důležité pro nás bylo postoupit a to se podařilo. V prvním poločase jsme hráli dobře, ale po přestávce jsme byli pod tlakem. Celkově si myslím, že to byl hezký zápas," řekl trenér.


"Měli jsme několik šancí, ale nevyužili je. Obrana i záloha ale hrála dobře, takže jsme neinkasovali. Je velice hezké postoupit do Ligy mistrů, ale teprve nyní přijde to nejhezčí," uvedl Prandelli. Fiorentina si zahraje Ligu mistrů po osmi letech a podruhé v historii. "Měli jsme výhodu výhry z domácího prostředí, ale slávisté do toho dali vše. Hlavně v úvodu druhého poločasu to z naší strany nebylo dobré," připustil Prandelli.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události